Svit Sešlar je dosegel dva gola, skupaj jih ima osem, kar ga uvršča na drugo mesto strelcev v Prvi ligi. Foto: www.alesfevzer.com

Prvi dvoboj med Olimpijo in Domžalami v Stožicah 4. septembra se je končal z zmago zeleno-belih s 3:2, potem ko so ob polčasu zaostajali z 0:2. Tokrat je bila zmaga zmajev zanesljiva.

V Domžalah je šlo tudi za srečanje upov mlade reprezentance. Na seznamu Mileta Aćimovića za tekmi proti Črni gori (17. novembra v Podgorici) in Bolgariji (21. novembra v Murski Soboti) so Jošt Pišek, Nick Perc, Emir Saitoski, Mitja Ilenič in Mark Strajnar iz Domžal ter Marcel Ratnik in Svit Sešlar iz Olimpije. Foto: www.alesfevzer.com

Domžalčani so imeli precej smole v rpvem polčasu
Odločno so varovanci Alberta Riere začeli tekmo. V 16. minuti sta prvo resno priložnost ustvarila Rui Pedro in Agustin Doffo – izmenjala sta si dvojno podajo, Doffo se je znašel sam pred Ajdinom Mulalićem, streljal je po sredini vrat, vratar Domžal pa je branil.

Mulalić je izjemno branil v 18. minuti, ko je Svit Sešlar sprejel dolgo podajo, streljal je močno z vrha kazenskega prostora.

Albert Riera je lahko zadovoljen, njegovi varovanci imajo zanesljivo prednost pred tekmeci. Foto: www.alesfevzer.com

V 25. minuti je sledila domžalska priložnost. Po odličnem predložku Nicka Perca z desne strani je do strela prišel Franko Kovačević, z glavo pa je zadel zunanji del vratnice.

V 27. minuti je Mario Kvesić izvedel kot, Tim Elšnik je z glavo podaljšal žogo do Marcela Ratnika, ta pa ni najbolje meril z glavo.

V 43. minuti je Mirko Mutavčić poslal podajo Ivanu Durdovu, prvi strelec Domžalčanov se je znašel sam pred vratarjem Matevžem Vidovškom, ki pa je bil na mestu.

Zadetek Kovačevića razveljaveljen
V izteku prvega polčasa so Domžalčani zatresli ljubljansko mrežo. Perc je izgubil žogo, toda do nje je prišel Benjamin Markuš, ki je poslal podajo Franku Kovačeviću. Ta je z diagonalnim strelom matiral Vidovška. Sodnik Nejc Kajtazović je po pregledu VAR-a gol razveljavil, saj je Markuš pred tem igral z roko.

Domžalčani so prvi zabili gol, toda njihovo veselje ni trajalo dolgo, saj je sodnik gol razveljavil zaradi igranja z roko. Foto: www.alesfevzer.com

Mojstrovina Sešlarja s prostega strela
Olimpija je v 48. minuti povedla. Mutavčić je podrl Aldaira, sodnik je dosodil prosti strel za zmaje. Izvedel ga je Svit Sešlar, mojstrsko je streljal s 23 metrov in prek živega zidu poslal žogo v mrežo.

Markuš prejel drugi rumeni karton
V 61. minuti so Domžalčani ostali le z deseterico, potem ko je Markuš prejel drugi rumeni karton. Trener Simon Rožman se je lahko le prijel za glavo, saj je dobro vedel, da je tekma odločena.

Kvesić zadel po akciji Aldairja
Olimpija je številčno prednost unovčila v 69. minuti, Aldair je po desni začel novo akcijo, podal je v kazenski prostor, žoga se je v gneči odbila do Kvesića, ki je z leve strani streljal diagonalno in zadel malo mrežico za 0:2.

Sešlar kronal imenitno predstavo
V 71. minuti je Aldair na podoben način podal v kazenski prostor, tam je bil sam Mustafa Nukić, ki pa ni bil natančen pri strelu s treh metrov. Kvesić je nevarno streljal s približno 14 m, Mulalić se je izkazal z obrambo. V 88. minuti je piko na i zmagi Olimpije dodal Sešlar, ki je zadel od blizu.

Tekma je imela dobrodelno noto, saj so zbirali pomoč za družine v stiski. Gledalci, ki so s seboj prinesli najmanj dva prehranska izdelka z daljšim rokom uporabe, so imeli prost vstop.

Zadetki s tekme Domžale - Olimpija

Štor in Šošić zadela na ŽAK-u

Bravo in Kalcer Radomlje sta se v Spodnji Šiški razšla z delitvijo točk (1:1). Gostitelji so tik pred koncem, v 92. minuti, prek Almina Kurtovića iz bližine zadeli vratnico.

Ljubljančani so bolje začeli tekmo na stadionu ŽAK-a in v 24. minuti povedli. Po podaji z desne strani so gostujoči branilci neuspešno izbijali žogo, ki je končala na robu kazenskega prostora, od tam pa jo je Luka Štor z nizkim strelom poslal v mrežo. V 42. minuti je Mark Španring za malenkost zgrešil cilj.

Zadetka s tekme Bravo – Radomlje

Uvod drugega polčasa je bil miren, brez nevarnosti na eni ali drugi strani, v 57. minuti pa so prvič zagrozili tudi Radomljani, ko je bil po lepem prodoru Madžida Šošića in podaji Sandija Nuhanovića za hrbet Bravove obrambe Ester Sokler sam pred vratarjem Galom Lubejem Finkom, vendar je slednji dvoboj dobil.

V 61. minuti so gostje vendarle izenačili, ko je po podaji z desne strani z glavo zadel Madžid Šošić. Dve minuti pozneje so imeli Radomljani novo veliko priložnost, znova je sam pred vratarja prišel Sokler, ki je bil najbrž pred tem tudi v prepovedanem položaju, Bravov vratar je nato spotaknil napadalca Radomelj, a je ta ostal na nogah in nato žogo poslal čez vrata.

Pozneje je znova aktivneje zaigral tudi Bravo, a posebnih razburjenj ni bilo vse do 79. minute, ko je Martin Kramarič s prostega strela s 25 metrov le za malenkost žogo poslal mimo zgornjega kota vrat.

V 84. minuti je pri Radomljah v kazenskem prostoru izvrstno sprožil s škarjicami in tudi zadel Šošić, a je bil predtem za malo v prepovedanem položaju.

Po tem krogu bo sledil daljši premor zaradi prijateljskih tekem članske reprezentance proti Romuniji in Črni gori ter začetka svetovnega prvenstva v Katarju. 18. krog je predviden za sredo, 30. novembra, nato pa bodo do dvomesečne zimske prekinitve prve lige odigrali še dva kroga.