Pokličite reševalce, Anžeta Kopitarja zasul Plaz

Hokej 27. Jan 20247:51 0 komentarjev

Klavrna forma Los Angeles Kings se nadaljuje. Na gostovanju pri Coloradu so klonili z 1:5. Plazovi so Kraljem prizadejali že 13 poraz na zadnjih 15 tekmah! Statistika Anžeta Kopitarja je nocoj ostala prazna.

Druga ekipa zahodne konference, pred njo je le Vancouver, je Anžeta Kopitarja in druščino odpihnila že v prvi tretjini, ko je povedla s 3:0.

Dvakrat je v polno zadel Logan O’Connor in enkrat Nathan MacKinnon.

V drugi tretjini je za nekaj upanja gostov poskrbel zadetek Kevina Fiale, a kaj ko je za novo prednost s tremi zadetki domače zadel Josh Manson.

Visoko zmago nad Kingsi je za Plazove, ki so do vratu zasuli goste iz Kalifornije, potrdil Cale Makar.

“Imeli smo tudi priložnost za zadetek”

“Mislim, da smo dobro začeli, nato pa prejeli nekaj golov z razdalje in to nas je zamaknilo nazaj. Vendar imeli smo tudi priložnost za zadetek, da bi se vrnili v igro, a tega nismo storili. Ko padeš proti takšni ekipi, se je težko vrniti, a mislim, da so se fantje borili večino večera,” je dejal glavni trener Kraljev Todd McLellan.

Slovenski as je za Kralje igral 19 minut in v tem času enkrat sprožil na vrata Colorada. Svoje statistike nocoj ni oplemenitil. Ruski vratar v vratih Plazov Aleksandar Georgijev je zbral 26 obramb, enako kot gostujoča vratarja David Rittich (17) in Cameron Talbot (9), ki je Čeha zamenjal v zadnji tretjini.