Odbojka

Kamničanke tretjič zapored do naslova državnih prvakinj

Maribor, 21. 04. 2022 20.46 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Članice zasedbe iz Kamnika so državne prvakinje v odbojki. Odbojkarice Calcit Volleyja so na četrti tekmi finala prve odbojkarske lige za ženske v mariborski dvorani Lukna premagale domačinke, ekipo Nova KBM Branik s 3:2 (12, -26, -21, 16, 15). Kamničanke so svoj tretji zaporedni naslov državnih prvakinj osvojile s skupnim izidom 3:1 v zmagah.

Odbojkarice Calcit Volleyja se osvojile šesti naslov v zgodovini kluba, v letošnji sezoni pa so bile tudi pokalne prvakinje Slovenije. V sredo so kamniške odbojkarice iz rok izpustile lepo priložnost, darilo pa so seveda Mariborčanke pograbile z obema rokama prišle do svoje prve zmage nad Kamničankami po zmagi v finalu pokala Slovenije, 18. januarja 2020.

Uvodni niz se je začel po željah kamniške ekipe, ki je z asom Andjelke Radišković povedla z 8:2, že v naslednjem napadu pa je v bila v napadu uspešna Olivera Brulec Kostić. Svojo prednost so povečale po novi točki, tokrat Fatoumatte Sillah, ko je bilo že 12:3 za Calcit Volley.

Lucille Charuk in Andjelka Radišković
Lucille Charuk in Andjelka Radišković FOTO: Calcit Volley

Visoko vodstvo tokrat ni uspavalo kamniških odbojkaric, ki na manj kot sedem točk nasprotnice niso spustile, še več, na servis Radiškovićeve, ki je dosegla tudi dva asa, so dosegle pet zaporednih točk na neulovljivih 23:9. Lucille Charuk je poskrbela za četrto zaključno žogo, tretjo so nato Kamničanke po napaki domače ekipe tudi izkoristile.

V prvem nizu so Kamničanke dosegle kar štiri ase, dvakrat so bile uspešne tudi v bloku, veliko bolj so bile učinkovite tudi v napadu, toda v drugem nizu so Mariborčanke vzpostavile ravnotežje na igrišču. Kamničanke so bile imele vse več težav na sprejemu, tudi njihov napad ni bil več tako učinkovit, zato pa so se razigrale domače odbojkarice.

Tudi začetek tretjega niza je, podobno kot zaključek drugega, pripadel domačim odbojkaricam, ki so povedle s 3:0 in 10:7, čeprav so jih Kamničanke že na tretji točki ulovile in po zaslugi Radiškovićeve vodile s 7:6. S svojo osmo točko v tretjem nizu, skupaj šestnajsto na tekmi, je niz zaključila Lorena Lorber Fijok.

Fatoumatta Sillah
Fatoumatta Sillah FOTO: Calcit Volley

V četrtem nizu so se Kamničanke le prebudile, spet so bile bolj učinkovite v napadu, popravile so igro v bloku in na servisu. Do sedme točke je bil izid še izenačen, z delnim izidom 4:0 pa so gostje prišle do vodstva z 11:7, ki ga niso več izpustile iz rok. Mariborčanke so se jim po njihovi lastni napaki še približale na dve točki zaostanka (12:14), toda po dveh točkah Čižmanove in Radiškovićeve je Calcit Volley povedel z 19:13.

Še tretjič v finalni seriji je o zmagovalkah dvoboja odločal tie-break. Pred štirimi dnevi so ga v Mariboru dobile Kamničanke, pred dvema dnevoma v Kamniku pa Mariborčanke, ki so na menjavo strani odšle s točko prednosti. V še eni napeti končnici, v kateri so imele kamniške odbojkarice po zaslugi Lucille Charuk dve zaključni žogi za končno zmago, so bankirke obe ubranile, nato pa same prišle do svoje prve. Charukova je poskrbela za izenačenje, Eva Pavlović Mori za še tretjo kamniško zaključno žogo, z asom pa je vse rešila odlična Kanadčanka v dresu Calcit Volleyja.

Eva Pavlović Mori, Olivera Kostić in Fatoumatta Sillah
Eva Pavlović Mori, Olivera Kostić in Fatoumatta Sillah FOTO: Calcit Volley

Odbojkarice GEN-I Volleyja so že pred tem osvojile končno tretje mesto v državnem prvenstvu, potem ko so premagale Sip Šempeter.