Ema Klinec za pol točke zgrešila stopničke, tri Slovenke v deseterici

Lillehammer, 05. 12. 2021 18.15 |

STA, M.G.
2

Avstrijka Marita Kramer je prepričljivo zmagala na posamični preizkušnji za svetovni pokal smučarskih skakalk v norveškem Lillehammerju (268,9 točke). Drugo mesto je pripadlo Nemki Katharini Althaus (259,8), tretje pa domačinki Silje Opseth (253,2). Za vsega pol točke je na četrtem mestu brez stopničk ostala Ema Klinec. Poleg Klinčeve sta se v deseterico uvrstile še Urša Bogataj (6.) in Nika Križnar (7.). Do točk še Jerneja Brecl (18.), Špela Rogelj (22.) in Nika Prevc (25.).

Najboljša slovenska skakalka te zime Ema Klinec je bila po prvi seriji na tretjem mestu, v drugem pa je morala priznati premoč sobotni zmagovalki Althausovi, za las pa jo je nato prehitela še domačinka Opsethova. "Po včerajšnjem devetem mestu, danes četrto. Zelo sem vesela skokov, ki sem jih prikazala na veliki skakalnici. Res je, da sem najboljša prikazala na začetku in na koncu mi je pol točke zmanjkalo do stopničk, a v redu. Vesela sem, da sem povsem zraven in se lahko borim za sam vrh," je po preizkušnji dejala 23-letna Klinčeva.

Ema Klinec je imela v drugi seriji najslabše razmere med zadnjo deseterico tekmovalk. FOTO: AP

Bolje je v drugi seriji skočila Nika Križnar (243,4). Najboljša skakalka minule zime je zmogla 136,5 metra, to daljavo druge serije je dosegla tudi Althausova, in prevzela vodstvo. Pridobila je dve mesti in bila na koncu sedma. Mesto pred njo je končala Urša Bogataj (244,8). V drugo je skočila 130 metrov, a proti najboljšim danes, dan po tretjem mestu na srednji skakalnici, ni imela možnosti. "Z obema tekmama tukaj sem zadovoljna, morda je bila včerajšnja malce boljša. Potrebno se je bilo hitro prilagoditi na večjo skakalnico in tudi glede tega sem zadovoljna," je na kratko današnje šesto mesto ocenila Bogatajeva.

Jerneja Brecl (176,7) je v finalni seriji izgubila eno mesto in na koncu zasedla 18. mesto. Špela Rogelj (168,1) je na koncu prišla do 22. mesta, Nika Prevc (160,0) pa je v drugo nekoliko napredovala in osvojila 25. mesto ter osvojila šest točk ob prvencu na velikih skakalnicah v svetovnem pokalu.

V seštevku vodi Kramerjeva s 330 točkami, druga je po novem Althausova z 285, tretja pa je Klinčeva, ki je zbrala 259 točk. Karavana smučarskih skakalk se prihodnji konec tedna seli v nemški Klingenthal. Tam bosta v petek in soboto na sporedu posamični tekmi.