Odbojkarji ACH-ja so izgubili tekmo v Perugii. Foto: OZS

Ljubljanski kolektiv se ni predal brez boja, a nasprotnik, poln zvezdnikov – med njimi je tudi najkoristnejši igralec svetovnega prvenstva Simone Giannelli, ki pa tokrat ni igral –, je bil preprosto prevelik zalogaj.

V prvem nizu so se oranžni zmaji držali dobro do vodstva s 7:8, nato pa je gostiteljem uspel delni izid 8:2, po katerem vrnitev ni bila več mogoča. Domača ekipa je bila boljša pri servisu (blestela sta predvsem Oleg Plotnickij in Kamil Semeniuk), medtem ko je pri Ljubljančanih pešal predvsem sprejem. S tremi zaporednimi točkami je Perugia uvodni niz dobila s 25:19.

V drugem nizu so Italijani pokazali vse svoje sposobnosti, servirali so ase, odlični so bili na bloku, v napadu niso delali napak, ves čas so vodili, njihova najvišja prednost pa je bila +10. Niz so na koncu dobili s 25:16.

V tretjem nizu so Ljubljančani zaigrali precej bolje, izkoristili so nekaj napak nasprotnika, dvakrat vodili za tri točke (2:5 in 3:6), a to vseeno ni bilo dovolj. Po izidu 17:16 so gostitelji znova prestavili v višjo prestavo in dvoboj končali v treh nizih (25:19).

Plotickij je bil s 16 točkami najučinkovitejši igralec tekme, dosegel je tudi pet asov, z dvema asoma in blokom pa se je izkazal tudi Gregor Ropret. ACH Volley posebno učinkovitega igralca ni imel, devet točk je dosegel Nikola Gjorgiev, osem pa Alen Šket.