157522

Bundesliga: Bayer korak bližje ligi prvakov, Leipzig izgubil z igralcem več

Avtor: Rene Vidmar
28. 4. 2022, 15.58

Na sobotnih popoldanskih tekmah 32. kroga nemške nogometne lige sta izgubili obe vodilni ekipi. Prvak Bayern je klonil proti Mainzu z 1:3, njegova prva zasledovalka Borussia Dortmund, ki razlike že pred tem krogom ni mogla več izničiti, pa je doma izgubila z Bochumom s 3:4.

Bayern je po potrditvi naslova v prejšnjem krogu danes nastopil s premešano postavo brez nekaterih nosilcev igre, na drugi strani pa je motivirani Mainz odlično izkoristil priložnost. Že v prvem polčasu sta zadela Moussa Niakhate in Jonathan Burkardt, za Bayern je znižal prvi strelec lige Robert Lewandowski, zasluženo zmago Mainza pa je v nadaljevanju potrdil Leandro Barreiro.

Pestro je bilo tudi v Dortmundu. Tam so domači najprej lovili zaostanek z 0:2 (Gerrit Holtmann, Sebastian Polter), kar jim je po zaslugi zvezdnika Erlinga Haalanda tudi uspelo. Norvežan je poskrbel za “hat trick” z goli v 18., 30. in 62. minuti in obenem postavil še rekord bundeslige, saj je 60. gol v tem tekmovanju dosegel že na svoji 65. tekmi in tako izboljšal dosežek Friedhelma Konietzke iz davnega leta 1966, ki je za 60. gol potreboval 76 tekem. A kljub rekordu so bili na koncu rumeno-črni slabe volje, saj je Bochum ob koncu zrežiral preobrat in z zadetkoma Miloša Pantovića in Jürgena Locadie slavil s 4:3.

V boju za obstanek sta se obe tekmi končali 1:1. Če bi Hertha premagala Arminio, bi si že zagotovila prvoligaški status, tako pa ima še nekaj možnosti tudi Stuttgart, ki je igral 1:1 z Wolfsburgom in za Berlinčani še vedno zaostaja štiri točke. Köln pa je danes visoko s 4:1 premagal Augsburg.

V sobotni večerni tekmi je Freiburg premagal Hoffenheim. Gostujoči Freiburg je slavil z rezultatom 4:3, in tako na 4. mestu prehitel RB Leipzig ter se po točkah izenačil z Bayerjem.

Ponedeljek pa je bil v znamenju boja za ligo prvakov. Bayer Leverkusen je storil korak dlje k uvrstitvi med evropsko elito po tem, ko je doma ugnal Eintracht Franfurt, Leipzig Kevina Kampla pa je malce presenetljivo izgubil na gostovanju pri Borussii iz Monchengladbacha. ‘Rdeči biki’ so skorajda celoten drugi polčas igrali z igralcem več, a do izenačenja vseeno niso uspeli priti. Namesto doseženega gola, so še eno žogo prejeli v svojo mrežo.

1

Razdrh: “Zadnji strel Olimpije ali slavje Celja, to bo spektakel!” (VIDEO)...Več

2

Studio Šport TV: “Pokal premešal karte, Rogaška ima realne možnosti za naslov” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več

1

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

2

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več