Bankomat Svet24.si

Ste ostali brez gotovine, vaša bančna kartica pa...

delavci Svet24.si

Slovenci delamo za manj, kot je evropsko ...

1712649659-0122maribor4-3-1712649604353 Necenzurirano

Ovadena županja, ki je po ovinkih prišla do ...

grims cerkev-kriz mora bit-facebook Reporter.si

Kako Cerkev omogoča predvolilno kampanjo Branka ...

nika kriznar 24 af Ekipa24.si

Pravljica Nike Križnar! Naša skakalka razkrila ...

la-parolaccia Odkrito.si

V tej restavraciji natakarji žalijo goste!!!

luka doncic Ekipa24.si

Uau! Luka razkril, koliko avtomobilov ima trenutno...

Naročilo knjige OZADJE REPORTERJA IN MAGA
Slovenija

Nekdanjemu poslancu Vogrinu ni treba vračati 11 tisoč evrov

Deli na:
Nekdanjemu poslancu Vogrinu ni treba vračati 11 tisoč evrov

Nekdanji poslanec v državnem zboru Ivan Vogrin. - Foto: STA

Okrožno sodišče v Ljubljani je po poročanju medijev zavrnilo obtožbo zoper nekdanjega poslanca državnega zbora Ivana Vogrina, ki je bil leta 2015 skupaj z Ivanom Dolinškom obtožen zlorabe uradnega položaja ali uradnih pravic. Zlorabila naj bi sistem strokovne pomoči poslancem, zato je država zahtevala vračilo nekaj več kot 11.000 evrov.

Komisija za preprečevanje korupcije (KPK) je jeseni 2012 preiskala porabo sredstev strokovne pomoči takratnemu nepovezanem poslancu Vogrinu in ocenila, da je pri tem deloval koruptivno.

Vogrin je dal 10. julija 2012 državnemu zboru predlog za sklenitev pogodbe s podjetjem Vinestra v lasti Dolinška za nudenje strokovne pomoči in svetovanje na področju financ in gospodarstva v višini 7875 evrov neto. Šest dni pozneje je državni zbor sklenil pogodbo, čez teden dni pa je Vogrin svojemu delodajalcu že dostavil potrdilo, da so bile storitve opravljene. Podoben manever naj bi izvedel še septembra 2012 za znesek 3870 evrov.

Zaradi domnevnih nepravilnosti je državno pravobranilstvo vložilo premoženjskopravni zahtevek zoper Vogrina in Dolinška, s katerim je država zahtevala vračilo nekaj več kot 11.000 evrov. Kot izhaja iz sodbe, ki jo je konec maja objavil portal Siol.net, je ljubljansko okrožno sodišče marca letos zavrnilo obtožbo in sodba je takrat tudi postala pravnomočna.

Na ljubljanskem okrožnem tožilstvu so po poročanju današnje izdaje časnika Slovenske novice pojasnili, da je pristojna tožilka po vseh izvedenih dokazih na glavni obravnavi ocenila, da obtoženima ni več mogoče z dokaznim standardom, ki se zahteva za obsodilno sodbo, dokazati kaznivih dejanj po obtožbi. Zato je obtožbo marca letos umaknila, sodišče pa je izdalo zavrnilno sodbo. Državo je s premoženjsko pravnim zahtevkom v višini 11.745 evrov napotilo na pravdo.