Rusija in Hrvaška še naprej vodilni v slovenski skupini

Ljubljana, 04. 09. 2021 23.07 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 4 min

V 'slovenski' skupini H nogometnih kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2022 na vrhu ostajata Rusija in Hrvaška. Rusija je v gosteh z 2:0 premagala Ciper, Hrvaška pa je z 1:0 zmagala na Slovaškem. Slovenija je že pred tem v tej skupini premagala Malto z 1:0.

Rusi so na Cipru, ki je imel celo več strelov od Rusov, zmagali z goloma Aleksandra Jerohina v šesti in Rifata Žemaletdinova v 55. minuti. Zdaj so pri desetih točkah, kolikor jih ima tudi Hrvaška. Ta je do zmage prišla v 86. minuti tekme, ko je pomembno zmago Hrvatom zagotovil Marcelo Brozović. Tri točke za vodilnima je Slovenija.

Marcelo Brozović
Marcelo Brozović FOTO: AP

V skupini A je Srbija pričakovano s 4:1 odpravila Luksemburg in se na vrhu lestvice z 10 točkami pridružila Portugalski. Aleksandar Mitrović je dosegel prva dva gola za Srbe. Irci in Azerbajdžanci pa so se razšli z 1:1, oboji imajo po točko in so na dnu skupine.

Antoine Griezmann in Anthony Martial proti Ukrajini
Antoine Griezmann in Anthony Martial proti Ukrajini FOTO: AP

V skupini D je Ukrajina gostila vodilno Francijo in igrala 1:1. Za Ukrajino, ki je na peti tekmi še petič remizirala, je v 44. minuti zadel Mikola Šaparenko, Francozom pa je točko prinesel Anthony Martial z zadetkom v 50. minuti. Že pred tem je Finska prišla do prve zmage, ko je z 1:0 odpravila Kazahstan. Joel Pohjanpalo je bil edini strelec na tekmi, zadel je v 60. minuti.

V skupini F so vodilni in stoodstotni Danci gostovali na Ferskih otokih ter zmagali z 1:0 in golom Jonasa Winda v 85. minuti. Izrael in Avstrija, ki sta imela pred tem krogom po sedem točk, sta se razšla ob visoki zmagi domačih s 5:2. Eran Zahavi je dosegel dva gola za zmagovalce, ki so vodili že s 3:0, Marko Arnautović je nato Avstrijce približal na 2:3, toda gostitelji so nato hitro spet pobegnili na varno razdaljo. Škotska, ki zaostaja dve točki za drugouvrščenim Izraelom, je z 1:0 premagala Moldavijo.

Memphis Depay
Memphis Depay FOTO: AP

Nizozemci so v skupini G gostili Črno goro in jo premagali s 4:0, tri gole so dosegli v drugem polčasu, po enega v vsakem polčasu pa je prispeval Memphis Depay, prvega z bele pike. Turki so gostovali pri Gibraltarju in ga ugnali s 3:0, vse tri gole so dosegli v drugem polčasu in ostali na prvem mestu v skupini. Norvežani so na prvi današnji tekmi te skušine v gosteh z 2:0 premagali Latvijo. Erling Haaland je v 20. minuti zadel z bele pike, zmago je potrdil Mohamed Elyounoussi v 66. minuti. Turki imajo 11, Nizozemci in Norvežani pa po deset točk.