CSKA ima po štirih krogih tri zmage in en poraz – v uvodnem krogu je bil v Milanu boljši Olimpia Milano. Aleksej Šved je odigral najboljšo tekmo, odkar se je poleti vrnil k CSKA-ju. V odločilnih trenutkih je blokiral Austina Hollinsa, nato pa je bil uspešen v napadu za vodstvo s 76:71. Foto: EPA

Srbski prvak je bil blizu presenečenju, Nate Wolters je v 35. minuti poskrbel za vodstvo z 69:71. Toda nato se je v napadu ustavilo, CSKA (zaradi poškodbe rame dva meseca ne bo igral Gruzijec Toko Šengelija) je z delnim izidom 9:0 odločil tekmo.

V nedeljo proti Cedeviti Olimpiji
Pri gostih iz Beograda sta bila najučinkovitejša Nate Wolters (16 točk) in Ognjen Kuzmić (14 točk brez zgrešenega meta iz igre, 7 skokov). Crvena zvezda bo naslednjo tekmo odigrala v nedeljo ob 21. uri, ko jo v Ligi ABA čaka domači obračun s Cedevito Olimpijo. Prenos bo na TV SLO 2.

Zdovc tudi na drugi tekmi na klopi Žalgirisa poražen
Jure Zdovc je izgubil tudi drugi obračun Evrolige na klopi Žalgirisa. V sredo so bili njegovi varovanci nemočni v Beogradu, tokrat pa so praznih rok zapustili še Pirej. Olympiacos, ki mu je po slabši prvi četrtini le stekel met za tri točke (na koncu 14/28), je bil boljši s 83:68. Kostas Sloukas je bil s 17 točkami osrednje ime tekme.

Davies MVP kroga
Barcelona je v gosteh po podaljšku z 81:85 ugnala Monaco. Brandon Davies je s 27 točkami in desetimi skoki ter statističnim indeksom 38 postal tudi MVP 4. kroga

Tri ekipe so po štirih krogih še brez zmage. Ena je Žalgiris Jureta Zdovca, druga je Bayern, kjer igra Žan Mark Šiško, in tretja branilec naslova Anadolu Efes.

4. krog:
CSKA MOSKVA – CRVENA ZVEZDA
78:76 (17:21, 25:21, 15:15, 21:19)
Clyburn 18, Šved 16; Wolters 16, Kuzmić 14.

MONACO – BARCELONA
81:85 (22:12, 13:19, 19:25, 21:19) - po podaljšku
James 16, Thomas 15 točk in 9 skokov; Davies 27 (za dve 10/15), 9 skokov in 4 podaje, Mirotić 14.

OLYMPIACOS - ŽALGIRIS
83:68 (12:23, 24:16, 27:10, 20:19)
Sloukas 17 (3/5 za tri), Larentzakis 13 (3/4 za tri), Vezenkov 12; Mudiay 19, Milaknis 14, Nebo 12.

OLIMPIA MILANO - ANADOLU EFES
75:71 (16:21, 26:15, 21:13, 12:22)
Delaney 16, Hall 13, Shiels 12, Datome 11; Micić 17, Larkin 13.

REAL MADRID - PANATHINAIKOS
88:65 (30:18, 12:12, 20:20, 26:15)
Tavares 17 in 9 skokov, Abalde 16 (3/3 za tri), Yabusele 14; Macon 18, Papagiannis 12, perry 10 (0/4 za dve, 2/4 za tri).

Odigrano v četrtek:
ZENIT
- BAYERN
79:71 (31:16, 12:19, 11:25, 25:11)
Mickey 18, Poythress 14; Hilliard 24... Šiško 7 (2/5 za dve, 1/1 za tri), 4 skoki in 2 podaji v 20 minutah.