Delitev točk v Kidričevem

Nogomet 4. Maj 202416:58 0 komentarjev
Bravo - Aluminij

Nogometaši Aluminija in Brava so se v 34. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:1).

Aluminij, ki je pogrešal kaznovana pomembna člana Sandra Jovanovića in Tina Martića, je v boju za obstanek iskal pomembne točke proti Bravu. Dobil je eno ter se točkovno izenačil s predzadnjimi Radomljami, ki imajo še tekmo v dobrem. Do konca sezone ga čaka še gostovanje pri Rogaški (ta ima na osmem mestu ob tekmi manj pet točk več) in domač obračun z Domžalami. Bravo je za zdaj ostal na četrtem mestu.

Po relativno mirnem začetku so Šiškarji povedli v 17. minuti, z desne strani je podal Mark Španring, pred golom pa je spretno reagiral Matej Poplatnik in zadel za 1:0. Zanj je bil to enajsti gol sezone.

Kidričani so zatem imeli nekaj obetavnih akcij, tudi nekaj poskusov strelov, vendar niso bili posebej nevarni, tudi Tomislav Jagić je v 35. minuti z 20 metrov žogo poslal čez gol.

V 44. minuti je Gal Gorenak kot naslednji pripel do strela pri domačih, vendar je bil Matija Orbanić na mestu. Ob koncu polčasa je na drugi strani z 20 metrov Martin Pečar zadel le zunanji del mreže.

V drugem polčasu je najprej v 50. minuti dvakrat poskusil Jakoslav Stanković, posebej pri prvem poskusu je imel Lan Jovanović nekaj dela.

V 59. minuti pa so domači izenačili, ko je po desni strani kazenskega prostora neoviran prišel do strela in zadel z 12 metrov za 1:1. V 63. minuti je še enkrat posredoval Orbanić, v 68. minuti pa je bil premalo natančen Tom Kljun.

V 78. minuti je Poplatnik po lepi podaji prišel sam pred Lana Jovanovića, a mladi domači vratar je dobro posredoval in žogo izbil Bravovemu napadalcu.

Aluminij bo v 35., predzadnjem krogu prihodnjo soboto gostoval pri Rogaški, Bravo pa bo dan pozneje gostil Muro.

Aluminij – Bravo 1:1 (0:1)

Jagić 59.; Poplatnik 17.

Konec tekme.

78. minuta: Poplatnik se je znašel pred vrati Aluminija, z odličnim posredovanjem se je izkazal Lan Jovanović.

GOOOL! Izenačenje v Kidričevem, strelec pa Tomislav Jagić.

50. minuta: Takoj v nadaljevanju so znova zapretili Ljubljančani, toda mreža se tokrat ni zatresla.

Začetek drugega polčasa.

Konec prvega polčasa.

45. minuta: Nova priložnost za gostujočo zasedbo, nevarno je streljal Martin Pečar, toda stresel se je le zunanji del mreže.

44. minuta: Vnovična priložnost za domačine, znova je bil na mestu Orbanić.

29. minuta: Zapretili so tudi nogometaši Aluminija, toda na mestu je bil vratar Matija Orbanić.

GOOOL! Bravo vodi. V 17. minuti je akcijo odlično zaključil najboljši strelec ljubljanske zasedbe Matej Poplatnik.