Celjski rokometaši so v tej sezoni osvojili že 25. naslov državnih prvakov, od slovenske osamosvojitve pa so le šestkrat ostali brez laskave lovorike. Štirikrat so se naslova veselili Velenjčani v sezonah 2008/09, 2011/12, 2012/13 in 2020/21, po enkrat pa Prulčani v sezoni 2001/02 in Koprčani v sezoni 2010/11.

Celjski rokometaši znova osvojili državni naslov

Izbranci srbskega strokovnjaka na celjski klopi Alema Toskića so tekmo začeli rezervirano, po zaostanku s 4:8 pa so dvignili raven igre in hitro izenačili na 8:8, na veliki odmor pa odšli s prednostjo 16:15.

V drugem polčasu so zaigrali precej odločneje. V 49. minuti so povedli z 29:22 in jasno je bilo, da bo zmaga ostala v Celju. Zasedba iz Zlatoroga je v tej sezoni dosegla 24 zmag in neodločen izid, izgubila je le v Trebnjem.

Najučinkovitejši je bil Tim Cokan z 11 goli, vratar Gal Gaberšek pa je zbral 12 obramb. Pri gostih je Simon Vidmar dosegel šest zadetkov, vratar Jernej Mlakar pa je zaustavil 14 strelov.

Planteu: Evropski velikani imajo šestkrat višji proračun
"Včasih smo imeli proračun izenačen s proračuni drugih evropskih velikanov. Zdaj je to razmerje 6:1. Okolje, v katerem živimo, ni sposobno zbrati dovolj denarja. To je tudi naša odgovornost, ne bežimo od tega," je v pogovoru za TV Slovenija poudaril Gregor Planteu.

Toskić: Proti Celju so vsi tekmeci iztisnili 100 odstotkov

Poraz Gorenja v Slovenj Gradcu
Rokometaši Slovenj Gradca so premagali Gorenje z 28:27. Velenjčani so zaradi spodrsljajev v prvem delu sezone osvojili tretje mesto v Ligi NLB, kljub temu pa nimajo razlogov za nezadovoljstvo. V tej sezoni so osvojili pokalno lovoriko, globoke sledi pa so pustili tudi na mednarodni ravni in se v Evropski ligi prebili v četrtfinale, kjer je bila od njih boljša Benfica.

Izbranci primorskega strokovnjaka na velenjski klopi Zorana Jovičića so na svoji zadnji tekmi v Ligi NLB izgubili v vselej vročem Slovenj Gradcu, Korošci so se po današnji zmagi prebili na peto mesto v 14-članskem elitnem domačem ligaškem tekmovanju.

V Slovenj Gradcu je od prve do zadnje minute potekal izenačen in enakovreden boj, na koncu pa je smetano pobrala domača zasedba. Mož odločitve in strelec zmagovitega gola je bil Vid Levc, z osmimi zadetki tudi najučinkovitejši igralec domače zasedbe. Pri Velenjčanih je zadetek več dosegel Domen Tajnik.

V 1. B SRL sta nazadovala Herz Šmartno in Ljubljana, nova člana Lige NLB sta Krško in Krka.