Košarka

Omić: Moramo se zapreti v dvorano, trenirati, obdržati dvignjene glave in ostati pozitivni

Ljubljana, 09. 02. 2023 08.35 |

Ljubljanska Cedevita Olimpija se iz gostovanja v Kaunasu pri ukrajinskem Prometeju v Beograd podaja s porazom v 14. krogu rednega dela Evropskega pokala. Ukrajinski kolektiv je bil od izbrancev glavnega trenerja Jurice Golemca v Žalgirio Areni boljši z rezultatom 94:68. Zmaji imajo le še teoretične možnosti za napredovanje v izločilne boje.

Alen Omić
Alen Omić FOTO: KK Cedevita Olimpija -Tine Ružič

Aktualni slovenski prvaki imajo še vedno (teoretične) možnosti za preboj v končnico Evropskega pokala, boj za mesto med najboljšimi 16 moštvi tekmovanja pa bodo nadaljevali po tekmovalnem premoru, ki ga prinašajo reprezentančne aktivnosti.

Ljubljančani s tremi zmagami ostajajo na zadnjem mestu v skupini, možnosti za napredovanje pa so zdaj res le še zgolj teoretične.

Pred tekmovalnim premorom ljubljanske košarkarje čakajo še obveznosti v regionalni Ligi ABA in Pokalu Spar. V regionalni ligi se bodo v soboto v Železniku na obračunu 19. kroga rednega dela pomerili z FMP-jem, v ponedeljek pa se bodo v Stožicah na drugi četrtfinalni tekmi slovenskega pokalnega tekmovanja udarili z ECE Triglavom iz Kranja.

Ljubljančani so se svojim tekmecem dobro upirali le na uvodu v srečanje. Po prvi četrtini je bilo v Žalgirio Areni 25:24 za Prometej, tudi v prvi polovici drugega dela igre je bila Cedevita Olimpija blizu, a v drugi polovici četrtine in v tretjem delu tekme so si "domačini" za zadnjih 10 minut igre priigrali 20 točk naskoka (78:58). Zmaji so se sicer skušali vrniti v igro, a je zmanjkalo moči in časa.

Za Cedevito Olimpijo je tokrat največ točk, in sicer 16, dosegel Alen Omić, Yogi Ferrell pa jih je dodal 10. "Čestitke Prometeju za zmago. Mi smo zdržali 15 minut, nato pa smo izgubili energijo z rotacijami. Nismo imeli samozavesti in dobrega pretoka žoge. V drugem polčasu se nam je dvakrat uspelo približati na manj kot 10 točk zaostanka, a žal moči za več ni bilo," je za klubsko spletno stran po novem evropskem porazu dejal Jurica Golemac. "Poraz boli. Moramo iti naprej. Moramo se boriti do konca. Moramo se zapreti v našo dvorano, trenirati, obdržati dvignjene glave in ostati pozitivni," je dodal Alen Omić.