Šport

Kar 45 točk Dončića premalo za zmago v Phoenixu

Uredništvo , 03.05.22 ob 09:22

Košarkarji Dallas Mavericks so v polfinalu zahodne konference severnoameriške lige NBA proti najboljši ekipi rednega dela Phoenix Suns v boju na štiri zmage izgubili prvo tekmo s 114:121.

Luka Dončić je bil edini razpoloženi košarkar teksaške ekipe in je v 44 minutah zbral 45 točk, 12 skokov ter osem podaj, ob tem pa izgubil tudi pet žog.

Tudi dobra predstava Dončića ni bila dovolj za zmago na prvi tekmi omenjenih dveh ekip, saj je imel slovenski zvezdnik tokrat premalo pomoči pri soigralcih. Maxi Kleber je bil drugi strelec Dallasa z 19 točkami. Dallas je pravzaprav celotno tekmo zaostajal nekje med 10 in 15 točkami, le na koncu se je približal Phoenixu in povzročil nekaj živčnosti pri domačih navijačih.

“Luka in Maxi sta nas ohranila pri življenju v prvem polčasu. Lahko bi po polovici zaostajali tudi za 39. Luka je bil nato dober tudi v drugem polčasu. Zdaj nujno potrebujemo le nekoga, ki bi se pridružil zabavi,” je svoje varovance kritiziral trener Dallasa Jason Kidd. “Moramo precej bolje komunicirati med seboj. Danes smo opravili res slabo delo,” pa je dejal Kleber.

Pri gostiteljih šest igralcev doseglo vsaj 10 točk

Pri gostiteljih je kar šest igralcev doseglo vsaj 10 točk, vodila pa sta jih Deandre Ayton s 25 in Devin Booker s 23 točkami. “Zaupali smo drug drugemu in igrali složno kot ekipa,” je po tekmi dejal Ayton za ameriško televizijo. “Vzeli bomo zmago. Dejstvo je, da ne bo vedno lepo. Dobro smo igrali večino tekme. Jutri si bomo ogledali posnetek in videli, kaj vse moranmo popraviti za drugo tekmo,” je dejal Chris Paul, ki je tokat za gostitelje zbral 19 točk.

Ekipa potrebuje štiri zmage za uvrstitev v finale konference. Naslednja tekma bo spet v Phoenixu, nato pa se bo dvoboj nadaljeval z dvema obračunoma v Dallasu. Kdor bo zmagovalec te serije, se bo pomeril ali z Memphis Grizzlies ali Golden State Warriors. Za zdaj bojevniki vodijo z 1:0.

Na vzhodu je konferenčni polfinale bolje začel Miami, ki je s 106:92 v domači dvorani premagal košarkarje Philadelphia 76ers, pri čemer se je najbolj izkazal Tyler Herro, ki je s klopi dosegel 25 točk. Sixers, ki so sicer igrali brez poškodovanega prvega zvezdnika Joela Embiida, so večino tekme zaostajali. Poleg Herra je bil v vrstah nekdanjega dolgoletnega kluba Gorana Dragića v dobri formi tudi Bam Adebayo, ki je k zmagi prispeval 24 točk in 12 skokov.

Pri gostih je največ točk dosegel Tobias Harris, ki jih je zbral 27. James Harden ni imel posebno dobrega večera, še posebej glede na pričakovanja ob odsotnosti Embiida, saj je za Philadelphio dosegel 16 točk, devet skokov in pet podaj.

“Dejstvo je, da so dobra ekipa tudi brez Embiida. Nam se je uspelo dobro organizirati v drugem polčasu. Igrali smo z nekaj več discipline in to je podžgalo vse v ekipi,” je po zmagi dejal trener Miamija Erik Spoelstra.

Druga tekma bo v sredo prav tako na Floridi.