Nogometaši Maribora so na povratni tekmi zadnjega kroga kvalifikacij konferenčne lige v gosteh izgubili proti Cluju z 0:1 (0:0). Edini gol je v 90. minuti dosegel Lovro Cvek. Romuni so se po tem, ko so v Ljudskem vrtu igrali 0:0, prebili v skupinski del tekmovanja, za slovenskega prvaka pa je konec evropskih obveznosti. “Dvoboj, ki je trajal 180 minut, je odločila prav 180. minuta. Odločila je ena situacija, lahko rečemo poteza iz obupa, ki je postala evrogol,” je po neprijetnem razpletu v Romuniji poudaril Damir Krznar.

Pokazali premalo poguma na igrišču

Junak obračuna je postal Lovro Cvek z redko videnim zadetkom, toda trener je nazorno predstavil izhodišče težav. Ob analizi storjenega je opozoril na dogajanje, ki je privedlo do zaključka evropskih kvalifikacij. “Težko je po takšni tekmi strniti misli. Bolj kot poraz je boleč način, kako smo izgubili. Kar mi ostaja v ospredju pri razmišljanju, je, da si nismo zaslužili napredovanja, ker nismo bili bolj pogumni na igrišču. Nismo bili moški v tisti meri, kot bi morali. Obrambno je še delovalo dobro, a ne moreš prepustiti nasprotniku toliko pobude. Še posebej tokrat, ker je ostal vtis, da je bilo mogoče storiti več v napadu, če bi bili bolj odločni, pogumni in z več samozavesti. Ko smo prebili prvo linijo, smo zlahka prihajali v cono zaključkov. To bi morali početi večkrat. Toda nismo imeli razpoloženega igralca, ki bo rekel, jaz sem ta, daj mi žogo, zadržal jo bom in ustvaril priložnost. Manjkalo je moškosti, poguma,” je strnil misli hrvaški strateg na mariborski klopi.

Niso igrali na podaljške

Morda je navzven tako delovalo, vendar zagotavljam, da nismo čakali na podaljške. Še v 80. minuti sem poudaril, da gremo bolj odločno in po gol. Da si moramo upati in prevzeti odgovornost. Lažje bi bilo sprejeti, če bi junaško padli z 0:3 kot pa tako. Pred nami je veliko dela, tega se dobro zavedamo. Najprej moramo skrajšati čas celjenja teh ran. Ne glede na okoliščine sem še vedno prepričan, da Cluj, gledano v celoti, ni boljša ekipa, a nam to zdaj nič več ne pomeni. Imeli smo premajhno število razpoloženih igralcev, da bi dokazali nasprotno.

Gol po slabem izbijanju

Kot odločilnega bomo pomnili gol, dosežen z izjemnim zaključkom, vendar po predhodnem izvajanju stranskega avta. “Bilo je 7, 8 situacij, ki smo jih dobro reševali ob prekinitvah. Zadnje žal nismo. Po slabem izbijanju z glavo je zadel igralec, obrnjen s hrbtom proti vratom. Iz situacije, v kateri ne gre za priložnost. Bolj je šlo za srečen udarec, toda tekmecem je treba čestitati za zmago. Izvali so jo in si jo bolj zaslužili. Mi pa smo bili preveč zadržani v igri, s še vedno prisotno določeno psihološko blokado, kar je bilo opazno pri izvajanju kotov. Želeli smo v naših prvih skupnih dneh izzvati novo energijo. Skozi treninge in prvi tekmi so fantje pokazali določen odziv, ki pa je tokrat izostal,” je svoje videnje podal Damir Krznar.