Španke povozile Švicarke, Japonke upravičile vlogo favoritinj

Nogomet 5. Avg 202312:20 0 komentarjev
Španija nogomet ženske

Ženska nogometna reprezentanca Španije se je kot prva uvrstila v četrtfinale svetovnega prvenstva, ki ga gostita Avstralija in Nova Zelandija. Danes so Španke v osmini finala v Aucklandu premagale Švico s 5:1 (4:1), med osmimi najboljšimi pa so se jim pridružile še Japonke, ki so bile boljše od Norvežank (3:1).

Japonke so predtekmovanje končale s stoodstotnim izkupičkom treh zmag in tudi brez prejetega gola v skupinskem delu (11:0). Ta trend so nadaljevale tudi na začetku tekme osmine finala, a po začetni prevladi so zadetek za Japonsko vendarle dosegle kar Norvežanke same, potem ko je Ingrid Syrstad Engen po podaji pred gol žogo nespretno preusmerila v mrežo svoje vratarke Aurore Mikalsen.

A odgovor Norveške – do osmine finala je prišla z drugim mestom v skupini A – je bil hiter, iz prve prave akcije na tekmi pa je Guro Reiten izenačila v 20. minuti.

V nadaljevanju prvega dela so Norvežanke strnile obrambo in kljub terenski premoči Japonk zdržale do polčasa. So pa nato naredile veliko napako v obrambi v 49. minuti, kar je izkoristila Risa Shimizu za novo japonsko vodstvo.

Japonke so nadaljevale prevlado in imele še nekaj polpriložnosti za povišanje vodstva, za Norveško pa je v 78. minuti najlepšo v drugem delu zapravila Karina Saevik, vratarka Araka Yamashita je njen poskus ubranila. Takoj zatem je sledila akcija za dokončno odločitev tekme, ko je Hinata Mijazawa pobegnila tekmicam v protinapad in v 80. minuti postavila končni izid 3:1, sama pa dosegla že peti gol na SP.

Že v sodnikovem dodatku pa je imela Saevik še eno priložnost za podaljšanje upanja, toda japonska vratarka se je izkazala z odlično obrambo.

Danes je bila na sporedu že prva tekma osmine finala, v kateri je v Aucklandu Španija prepričljivo s 5:1 (4:1) odpravila Švico. Za Španijo je dvakrat zadela Aitana Bonmati, Laia Codina pa je najprej dosegla avtogol, potem pa še zadetek za svojo ekipo.