Visoka zmaga Milana, Roma dobila rimski derbi

Milano, 06. 04. 2024 22.45 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
A.M., STA
1

Nogometaši Milana so na prvi sobotni tekmi 31. kroga Serie A brez večjih težav z izidom 3:0 ugnali Lecce, Roma pa je na rimskem derbiju prišla do minimalne zmage z 1:0.

AC Milan
AC Milan FOTO: AP

Na San Siru je z izjemnim zadetkom za prednost domačinov v šesti minuti poskrbel Christian Pulisic, po strelu z glavo v 20. minuti pa je prednost podvojil Olivier Giroud. Pred odhodom na odmor so gostje na igrišču ostali le z deseterico, saj je glavni sodnik Nikoli Krstoviću zaradi nevarnega prekrška pokazal neposredni rdeči karton. V drugem delu je zadnji gol na tekmi zabil še Rafael Leao, Milan, ki v zadnjem obdobju zmage niza kot po tekočem traku, pa ima na drugem mestu že devet točk prednosti pred Juventusom.

Statistika tekme Roma - Lazio
Statistika tekme Roma - Lazio FOTO: Sofascore.com

V Rimu pa sta se pomerila Roma in Lazio. Že pred tekmo so za delo policije poskrbeli navijači obeh ekip, v bližini stadiona se je približno 200 Lazievih pristašev spopadlo s stoterico Rominih, kot je poročala italijanska tiskovna agencija Ansa, so policisti aretirali enega izgrednika. Na sami tekmi pa je padel le en zadetek, tega je v 42. minuti dosegel Gianluca Mancini.