186482

Bistričani šokirali Bravo in postali zadnji pokalni četrtfinalisti

Avtor: Rene Vidmar
9. 3. 2023, 19.51

Drugoligaš Kety Emmi&Impol Bistrica je zadnji četrtfinalist nogometnega pokala Pivovarne Union. Bistričani so danes z 1:0 (0:0) premagali prvoligaša Bravo. Pred tem so si napredovanje zagotovili nogometaši Primorja, Celja, Kopra, Rogaške, Maribora, Aluminija in Olimpije.

Na današnjem obračunu 12. ekipe druge lige in sedmouvrščenega prvoligaša iz Ljubljane je slavila domača ekipa. Mož odločitve za Bistrico je bil Jaša Martinčič v 57. minuti. Gostje so ob koncu sicer skušali priti do ugodnejšega izida, David Flakus Bosilj je v 73. minuti zadel tudi okvir gola, a je domača obramba zdržala.

Na preostalih dvobojih osmine finala je v sredo Rogaška z 1:0 v gosteh premagala sežanski Tabor, Maribor v Velenju Rudar s 4:0, Aluminij je doma s 4:2 izločil Fužinar, Olimpija pa s 3:1 v gosteh Nafto 1903. V torek so Ajdovci, ki igrajo v 2. slovenski ligi, zanesljivo s 6:1 odpravili tretjeligaša Zavrč, Celjani so s 3:0 izločili še enega tretjeligaša Videm, prvoligaški obračun Kopra in Domžal pa je po podaljšku dobil prvi z 2:0.

Mariborčani so znova igrali proti drugoligašu. Gostovali so pri velenjskem Rudarju, po nekaj začetnih težavah vijoličnih, pri katerih je v članski konkurenci debitiral 18-letni Marcel Lorber, je ob koncu prvega polčasa zadel Žan Vipotnik, prvi strelec prve lige. Ta je tudi podvojil prednost Maribora v 50. minuti, pred tem je v prvem delu zadel tudi okvir vrat. Do konca sta Ivan Brnić in Marko Tolić z goloma v 80. in 81. minuti le še potrdila napredovanje vijoličnih.

Slatinčani, vodilna ekipa 2. SNL, so proti prvoligašu v Sežani povedli v 74. minuti, ko je po protinapadu zadel Matic Marcius. Prednost so znali zadržati vse do konca in tako Kraševcem zadali sploh prvi poraz v spomladanskem delu. Rogaška je v prejšnjem krogu izločila Odrance, Tabor pa Šenčur.

V drugoligaškem obračunu Aluminija in Fužinarja so bili uspešnejši domačini. Za Kidričane so zadeli Nik Marinšek v 43. z bele pike, Gašper Jovan v 53., Marko Brest v 72. ter Danijel Šturm v 88. minuti, za Korošce pa Chris Cener v sedmi ter Barnabas Nemeth v 50. minuti.

V Lendavi pa je vodilna ekipa prve lige Olimpija povedla v tretji minuti z golom Mustafe Nukića, isti igralec pa je povečal prednost še v 34. minuti. V 42. minuti je bil četrtfinalist že znan, ko je Aldair Djalo zadel za 3:0. Mitja Novinič je v drugem polčasu le še kozmetično popravil izid.

Ajdovci, ki igrajo sicer v 2. slovenski ligi, so zanesljivo s 6:1 odpravili tretjeligaša Zavrč, Celjani so s 3:0 izločili še enega tretjeligaša Videm, prvoligaški obračun Kopra in Domžal pa je po podaljšku dobil prvi z 2:0.

Junak tekme v Ajdovščini je bil Toni Lun Bončina, ki je že v prvem polčasu dosegel tri zadetke. Dva je za zmago Primorja, ki je v prejšnjem krogu izločilo Zagorje, dodal Tarik Čandić, enega pa Artur Sagitov. Zavrč je v osmino finala napredoval prek Serdice.

V Celju je mrežo Vidma hitro načel Denis Popović, ki je zadel v peti minuti, v 30. je prednost podvojil Lovro Bizjak. Isti igralec je končni izid postavil v 93. minuti. Celje je v prejšnjem krogu premagalo Muro, Videm pa Roltek Dob.

Na koprski Bonifiki pa je četrtfinalista določil podaljšek. Potem ko se je redni del končal z 0:0, je v 94. minuti Primorcem vodstvo zagotovil Andrej Kotnik, napredovanje pa je v 120. minuti potrdil Kotnik še s svojim drugim golom na tekmi. Koprčani, ki so branilci naslova, so v 1/16 finala izločili Cirkulane, Domžale pa Hotizo.

Žreb četrtfinala pokalnega tekmovanja bo v športnem kompleksu Nacionalnega centra Brdo v torek, 14. marca.

Vir: STA

1

Stojanović: Najtežje so tekme po derbijih, Mariboru proti Rogaški zagotovo ne bo lahko (VIDEO)...Več

2

Tavares za Šport TV: Kljub temu, da ne igram več, s svojimi izkušnjami še vedno pomagam ekipi (VIDEO)...Več

3

Odziv po večnem derbiju: Pohvale na račun glavnega sodnika (VIDEO)...Več

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več