Rusinji zavladali v Tokiu in Seulu

Tenis 25. Sep 202211:45 0 komentarjev

Rusinja Ljudmila Samsonova je zmagovalka prve izdaje teniškega turnirja WTA serije 500, Pan Pacific Open, v Tokiu po letu 2019. Triindvajsetletna igralka je osvojila svoj četrti turnirski naslov, potem ko je v današnjem finalu premagala Kitajko Zheng Qinwen s 7:5 in 7:5.

Samsonova, 30. igralka sveta, je tako zmagala še na tretjem turnirju letos. Lani je bila najboljša v Berlinu, letos pa v Washingtonu, Clevelandu in Tokiu.

Za svojo četrto turnirsko zmago je premagala kitajsko najstnico, 36. igralko na svetovni lestvici, ki je zaigrala v svojem prvem finalu na turnirjih WTA.

Turnir v japonski prestolnici z nagradnim skladom 757.900 dolarjev (760.000 evrov) so zaradi pandemije novega koronavirusa prvič pripravili po letu 2019.

Aleksandrova boljša od Latvijke

Rusinja Jekaterina Aleksandrova je zmagovalka teniškega turnirja WTA v Seulu v Južni Koreji. Sedemindvajsetletnica iz Čeljabinska, ki živi v Pragi, je v svojem petem finalu osvojila še tretji naslov na turnirjih WTA. V današnjem finalu je s 7:6, 6:0 premagala Jeleno Ostapenko iz Latvije.

V finalu turnirja v glavnem mestu Južne Koreje, ki je imel nagradni sklad 760.000 evrov, sta se pomerili prva in druga nosilka, ki je tudi slavila zmago.

Ostapenkova, ki je leta 2017 osvojila odprto prvenstvo Koreje v Seulu in pred tem tudi svoj prvi in za zdaj edini turnir za grand slam na Roland Garrosu, si je v drugem nizu finala poškodovala stopalo, zaradi česar je prejela zdravniško pomoč. V drugem nizu nato ni ponudila odpora nasprotnici.

Aleksandrova je letos osvojila dva turnirska naslova. Junija je premagala Belorusinjo Arino Sabalenko za svoj prvi naslov na travnatih igriščih na turnirju v Rosmalenu na Nizozemskem. Januarja 2020 pa je zmagala na turnirja WTA v Shenzhenu na Kitajskem.