Vrhunci Premier lige: spodrsljaj Tottenhama, remi West Hama in Aston Ville

Anglija, 19. 03. 2024 13.11 |

S.V., STA
0

V precej okrnjenem 29. krogu angleškega državnega prvenstva je Tottenham doživel boleč poraz proti Fulhamu (3:0), West Ham in Aston Villa pa sta se razšla z remijem (1:1).

Zaradi četrtfinala pokala FA so prestavili kar šest tekem Premier lige, odigrane so bile tako le štiri. V Londonu je Fulham gostil Tottenham, West Ham pa Aston Villo. Nottingham Forest je gostoval pri Lutonu, Brentford pa pri Burnleyu.

Za veliko presenečenje so na stadionu Craven Cottage poskrbeli varovanci Marca Silve, ki so s 3:0 odpravili mestnega tekmeca s severnega dela Londona. Junaka Fulhama sta bila Rodrigo Muniz in Saša Lukić. Tottenham je tako zamudil priložnost, da se na četrtem mestu izenači z Aston Villo, za katero sedaj zaostaja tri točke.

Zasedba iz Birmnighama je z West Hamom igrala 1:1. Domači so bili po golu Michaila Antonia v vodstvu večji del srečanja. 33-letni Jamajčan je v 48. minuti dosegel še en zadetek, ki pa so ga sodniki po ogledu posnetka razveljavili in s tem podaljšali upanje Villi. Ta je do izenačenja prišla z golom rezervista Nicola Zaniola.

Nekaj rezultatskih spodrsljajev Ville in Tottenhama spet daje nekoliko več upanja za uvrstitev v Ligo prvakov Manchester Unitedu, ki za četrtim mestom s tekmo manj zaostaja devet točk.

Michail Antonio in Morgan Rogers
Michail Antonio in Morgan Rogers FOTO: AP

Predzadnji Burnley je od devete minute proti Brentfordu igral z igralcem več, povedel z 2:0, na koncu pa po prejetem golu trpel, da je obdržal vodstvo. Podoben scenarij ni uspelo spisati Nottingham Forestu, ki je proti 18. ekipi prvenstva iz Lutona vodil od 34. do 89. minute, nato pa je domačim točko priboril joker s klopi Luke Berry.