Po učinkoviti predstavi Olimpija sklatila vodilne

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 10. kroga lige ICE premagali Bolzano s 5:2 (2:0, 2:0, 1:2). Za zmaje je to peta zmaga na osmih tekmah v novi sezoni razširjenega avstrijskega prvenstva.

Ljubljančani so v regionalni ligi po enem tednu tekmovalnega premora danes gostili Bolzano, vodilno ekipo lige, in dosegli visoko zmago. S peto zmago v sezoni so zdaj na sedmem mestu lestvice, Bolzano je kljub porazu še ostal prvi.

Na prejšnjem dvoboju lige ICEHL so zeleno-beli izgubili na gostovanju v Innsbrucku, pozneje so s porazom v Zugu končali še letošnje nastope v ligi prvakov, petkova tekma s Salzburgom pa je bila prestavljena na december.

A danes so gostitelji, čeprav so v Tivoli prišli vodilni Južnotirolci, hitro pokazali, da jih zanima le zmaga. Pobudo so prevzeli že na začetku tekme, ob koncu prve tretjine pa premoč spremenili tudi v vodstvo. Najprej je po strelu Carla Neilla vratar Bolzana Andreas Bernard plošček le odbil, v mrežo pa ga je pospravil Joseph Gareffa. Pol minute pred koncem pa je z natančnim strelom za povišanje poskrbel še Rok Kapel.

Razpoloženi Kapel je tudi v drugem tretjini nadaljeval predstavo iz prvega dela. Že v 23. minuti je še enkrat premagal vratarja gostov, potem so imeli domači še nekaj priložnosti z igralcem več, ki jih niso izkoristili, je pa nato Kapel, ko so bile moči na ledu izenačene, v 32. minuti dosegel že četrti gol na tekmi. A kot se je izkazalo po tekmi, je ob zadnjem zadetku zadel palico Nika Simšiča, ki so mu tako pripisali gol. Pred koncem tretjine pa je imel lepo priložnost za peti gol še Žiga Pance, a ni bil dovolj natančen.

Zmago so si tako ljubljanski hokejisti praktično zagotovili že po 40 minutah, v zadnji tretjini pa so le še nadzorovali potek dvoboja. Bolzano je sicer pritiskal in iskal vsaj znižanje, a je bil na mestu tudi domači vratar Žan Us. V zadnji tretjini je imel precej dela, a je tekmo končal s 34 obrambami. Mreže domačim ni uspelo ohraniti nedotaknjene, toda dva zadetka gostov, drugega so dosegli ob prednosti 5-3, nista bila dovolj za preobrat, za trdno zmago ljubljanske ekipe pa je poskrbel še Kristjan Čepon.

Naslednjo tekmo bodo zeleno-beli igrali v petek, ko bodo gostovali v Gradcu.

Liga ICE, 10. krog

Sobota, 15. oktober:

Innsbruck – Fehervar 5:2 (0:2, 3:0, 2:0)

Pustertal – Gradec 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Nedelja, 16. oktober:

(vnaprej odigrana tekma 48. kroga) Linz – Dunaj 2:5 (0:1, 0:3, 2:1)

Olimpija – Bolzano 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
Strelci: 1:0 Garreffa (Neill, Crnovič, 17.), 2:0 Kapel (Šturm, Simšič, 20.), 3:0 Kapel (Dodero, 23.), 4:0 Simšič (Kapel, Čepon K., 32.), 4:1 McClure (Dalhuisen, Gazley 44.), 5:1 Čepon K. (Zajc, 50.), 5:2 Thomas (Culkin, Hults, 55.)