Golobov primer od KPK v naročje SDT, kjer ima “pokrito” Svoboda

Datum:

Specializirano državno tožilstvo (SDT) je s podanim mnenjem poskrbelo, da je Komisija za preprečevanje korupcije (KPK) začasno prekinila preiskovanje premierja Roberta Goloba v zadevi Bobnar. A omenjena novica je še toliko bolj povedna, če vzamemo v obzir, da je hčerka vodje SDT v kabinetu ministra za javno upravo in aktivna v Gibanju Svoboda. 

Spomnimo. Po odmevnem pričanju nekdanje ministrice za notranje zadeve Tatjane Bobnar in nekdanjega vršilca dolžnosti generalnega direktorja policije Boštjana Lindava, ki sta predsednika vlade Roberta Goloba neposredno obtožila brutalnega vmešavanja v kadrovanje policije, je Komisija za preprečevanje korupcije (KPK) uvedla preiskavo zaradi zaznanih sumov kršitve integritete v povezavi s prijavo o domnevnem nedovoljenem izvajanju pritiskov na nekdanjo notranjo ministrico Bobnarjevo in druge zaposlene na ministrstvu za notranje zadeve.

Nedavno pa so iz KPK sporočili, da Golobu, ki je obravnavana oseba, ne morejo zagotoviti celovitega vpogleda v spis glede preiskave o domnevnem izvajanju pritiska na nekdanjo notranjo ministrico Tatjano Bobnar in druge zaposlene na ministrstvu za notranje zadeve. Do te ocene so po poročanju STA prišli na podlagi mnenja Specializiranega državnega tožilstva, za katerega so sicer zaprosili. Tožilstvo namreč zagovarja prepričanje, da bi interesom predkazenskega postopka škodovalo, če bi se Golobu razkrila določena dokumentacija iz spisa.

Nekdanja ministrica Tatjana Bobnar je premierja Roberta Goloba obremenila s hudimi očitki o spornem vmešavanju v njeno delo. (Foto: posnetek zaslona )

KPK je posledično tako sprejelo odločitev, da začasno prekine postopek preiskovanja. “KPK se zaveda, kako pomembna je ažurnost reševanja v javnosti odmevnih primerov, sploh če se ti nanašajo na sume kršitev najvišjih predstavnikov oblasti,” so ob tem izpostavili in dodali, da morajo pri vodenju postopkov “upoštevati interese postopkov, ki tečejo pred policijo in tožilstvom, saj se v njih preverjajo sumi kaznivih dejanj, za preiskovanje katerih pa komisija ni pristojna“. Ti postopki imajo po njihovih besedah prednost pred postopki komisije. Sklep o začasni prekinitvi je bil že izrečen premierju, slednji pa “zoper postopek ni vložil upravnega spora“. Sicer pa mu je bil posredovan dopis, kjer so navedli več možnih terminov za razgovor v naslednjih mesecih in ga ob tem poprosili, da tudi sam predlaga priče v postopku. “Takoj, ko bo mogoče,” pravijo, bodo nadaljevali s postopkom.

Hčerka vodje SDT aktivna v Svobodi
A celotna zadeva je še toliko bolj zanimiva, če upoštevamo, da je vodja Specializiranega državnega tožilstva Darja Šlibar, njena hči Nika Podakar pa je zaposlena v kabinetu ministra za javno upravo in aktivna v Gibanju Svoboda, katere predsednik je seveda nihče drug kot Robert Golob. Ob teh informacijah se upravičeno marsikomu poraja občutek, da se, kot kaže, vse skupaj kar uredi znotraj družine in vodilne stranke. Tožilstvo je namreč z mnenjem očitno zaščitilo premierja.

Skupaj s poslanko Svobode Lucijo Tacer (Foto: Instagram)

Podakarjeve ne omenjamo prvič, njeno ime smo namreč omenili lani, in sicer v času, ko je sam premier izjavil, da je sporni zakon o RTV Slovenija pisala nevladna organizacija Pravna mreža za varstvo demokracije, kjer imajo Golobovi kar svojo članico, študentko prava Niko Podakar. Podakarjeva je namreč članica sveta Gibanje Svoboda mladi, Svobodo pa zastopa kot članica občinskega sveta v Občini Tržič, katerega član je sicer tudi nekdanji župan Tržiča in aktualno vodja poslanske skupine Gibanje Svoboda. Da gre v omenjeni zadevi, kjer so od daleč vidne povezave s samim premierjem, za klientelizem in korupcijo epskih razsežnosti, je prepričan nekdanji premier in prvak največje opozicijske stranke SDS Janez Janša. Da je zadeva zaskrbljujoča, pa meni nekdanji generalni direktor policije dr. Anton Olaj.

A. H.

Sorodno

Zadnji prispevki

Strah levice pred evropskimi volitvami je velik; njihove ključne teme propadle

Za aktivizmom Nike Kovač o "dostopnosti splava" pred evropskimi...

Še ena levičarska norost: 30-urni delavnik je v številnih podjetjih povsem neizvedljiv

"30-urni delavnik za vse!" je mogoče prebrati na enem...

To je cesarica, ki so jo želeli zaradi njene razuzdanosti izbrisati iz zgodovine

Pogosto slišimo zgodbe o ženskah iz davnih časov s...

Grožnje Evropi – vzeti bi jih morali resneje

Prehod iz osemdesetih v devetdeseta leta prejšnjega stoletja je...