Prosta delovna mesta Klikni tukaj za aktualne zaposlitvene oglase

Mlade Slatinčanke podprvakinje mednarodne lige

Zadnji konec tedna se je v Rogaški Slatini odvil zaključni turni mednarodne ženske košarkarske lige WABA v kategoriji do 15 let.

Slatinčanke so se nanj uvrstile kot najboljša ekipa rednega dela in bile edine brez poraza. V polfinalu so visoko odpravile črnogorsko Budućnost, in sicer s 73:26.

Zala Čanžek pri metu; foto: Vito Korbar

V nedeljskem finalu so se pomerile z ekipo Benetk, ki so jo januarja ugnale. Začetna četrtina je bila izenačena, z delnim izidom 9:0 pa so varovanke Gašperja Kosa po 13. minutah igre s košem Zale Čanžek povedle z 18:11. V 17. minuti je domača vrsta s košem Anais Gobec povedla za 9. Italijanska vrsta je do konca prvega polčasa prišla na 3 točke zaostanka. Benečanke so bile v tretji četrtini boljše in v 29. minuti povedle za 8. Že v 31. minuti je Janina prišla na 39:41. Gostje so v 37. minuti povedle za 6. Slatinčanke se niso predale in s 7 zaporednimi točkami s košem Hane Jerković po minute pred koncem povedle z 48:47. V naslednjem napadu so gostje zadele in izkoristile še dodatni prosti met. Slatinčanke so na koncu poskusile z metom za tri točke, ki pa ni našel poti skozi obroč.

Utrinek s tekme; foto: Vito Korbar

V slatinskem taboru so po tekmi zapisali: “Končalo se je v solzah, a dekleta so pokazala, da jih tudi resnično (v vsakem smislu) velike ekipe na dan, ko “niso bile prave”, premagajo le za las in z največjim naporom. Izjemna in nepozabna izkušnja na športni poti deklet, ki s svojimi trenerji, pišejo neverjetno zgodbo in postavljajo ime Janine iz majhne Rogaške Slatine na zemljevid izjemnosti v razvoju ženske košarke daleč izven meja Slovenije!
Neizmerno ponosni smo lahko na njih in resnično hvaležni vsem, ki nam na tej poti stojijo ob strani! Gremo Slatna!”

Janina : Reyer Venezia Mestre 48:50 (9:11, 15:10, 10:20, 14:9)
Jerković 14, Gobec 13, Čanžek 12, …

Na seznamu igralk za Janino so bile: Zala Kobilšek, Taja Gradecki, Lu Rodič, Anais Gobec, Hana Jerković, Iza Brečko, Julija Flajnik, Ema Žolgar, Sanela Kalajdži, Alja Kovačič in Zala Čanžek.