[3145,3]
157439

Avtor: Urban Kolman
27. 4. 2022, 10.00

Po Partizanu je po prvem dnevu četrtfinalnih obračunov iz Eurocupa izpadel še eden izmed favoritov evropskega tekmovanja. Španska Gran Canaria, ki je v skupini B s Cedevito Olimpijo zasedla 1. mesto, je nepričakovano izgubila proti Andorri in zaključila evropsko sezono. Zmaji bi tako v primeru zmage proti Bursasporju v polfinalu znova igrali v Stožicah, njihov nasprotnik pa bi bila Andorra.

Andorra, ki ji v domačem prvenstvu grozi izpad v drugo ligo, je v gosteh s 77:79 slavila pri Gran Canariji. To je za Andorce druga uvrstitev v polfinale evropskega tekmovanja. Že leta 2019 so prišli do polfinala, a je tam njihovo pot končal ALBA Berlin. Kanarčki so po pričakovanju nadzorovali potek tekme in še 8 minut pred koncem vodili s 67:57. A igralci Andorre se niso predali in na koncu slavili ter si zagotovili mesto v polfinalu.

V drugem torkovem četrtfinalnem obračunu je pričakovano slavila zasedba Virtusa Bologne. Njihov nasprotnik je presenetljivo bil nemški Ulm, kjer vlogo trenerja opravlja Jaka Lakovič. Šlo je za napet dvoboj, Nemcem pa je v zaključku tekme zmanjkalo idej. V zadnjih treh minutah je 10 zaporednih točk dosegla italijanska zasedba in si tudi sama zagotovila mesto v polfinalu.

1

Razdrh: “Zadnji strel Olimpije ali slavje Celja, to bo spektakel!” (VIDEO)...Več

2

Studio Šport TV: “Pokal premešal karte, Rogaška ima realne možnosti za naslov” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več

1

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

2

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več