Tudi tri primorske zmage

Prvi primorski obračun v tretji slovenski nogometni ligi zahod je pripadel Mirencem, ki so v drugem polčasu strli odpor Bricev. Treh točk so se pred domačimi gledalci veselili še Tolminci in Izolani. Na prvo zmago pa še čakajo Vipavci, ki so v tretjem krogu v gosteh klonili proti vodilni Vrhniki.

Nogometaši Adrie (v zeleno-črni opravi) so v primorskem
obračunu ugnali Brice.  Foto: Miran Polanc
Nogometaši Adrie (v zeleno-črni opravi) so v primorskem obračunu ugnali Brice.  Foto: Miran Polanc

Adria : Brda 3:1 (0:0)

Igrišče Pri Štantu, gledalcev 220, sodnik Pirjevec (Koper). Strelci - 1:0 Gomboc (46), 2:0 Peršič (52), 2:1 Marinič (76, 11m), 3:1 Čorbo (79).

Adria: Ražem, Komel (od 81. Puhalić), Gomboc, Polanc, L. Žižmond, Kogoi (od 85. Pavletič), Bragato (od 58. Benedetič), Peršič, Čorbo (od 85. Mozetič), Eler, Batič. Trener: Matej Mavrič Rožič.

Brda: Vuk, Ipavec (od 46. Marinič), Furlan, Kodermac, Bembič, Majstorović, Vodopivec Cvijanović, Bilić (od 88. Bučinel), Bužinel, Kavrečič, Yangala. Trener: Andrej Komac.

MIREN > Dvoboj dobrih znancev, med katerimi se prepletajo nove in stare zgodbe, je v Miren privabil lepo število gledalcev, med drugim tudi oba župana. Gostitelji, ki so v zasedbi pogrešali nekaj vidnih akterjev, so s prvo zmago v novi sezoni na najboljši način napovedali jubilejnih sto let nogometa v Mirnu. Praznik bodo obeležili ta konec tedna, ki bo povsem slavnosten, revialen in družaben. Tudi zato so preložili domači dvoboj četrtega kroga s Tolminci na prihodnjo sredo. Po dveh remijih pa se je zmaga še kako prilegla. Brici so se pričakovano izkazali za trd oreh. V prvem delu ga Mirenci kljub pobudi niso mogli streti. Zadetek staroselca v vrstah Adrie Filipa Gomboca na začetku drugega polčasa je za domače prišel kot naročen. Ko je Žiga Peršič po le nekaj minutah nadaljevanja podvojil domače vodstvo, se je zdelo, da imajo gostitelji odprto pot do zmage. Ob atraktivnih vložkih Patrika Elerja se bili dejansko bližje tretjemu golu, a v nogometu se lahko zadeve hitro obrnejo. Domači so postajali pasivni, Brici pa so zavohali priložnost. V glavni vlogi je bil prav donedavni napadalec Adrie Fils Yangala, ki je priigral enajstmetrovko za znižanje izida Amadeja Mariniča. Briško upanje pa je trajalo le tri minute. Domačo zmago je z zadetkom potrdil Haris Ćorbo. ASO

TKK Tolmin : Šenčur 3:1 (2:0)

Športni park Brajda, gledalcev 180, sodnik Tozan (Škofije). Strelci - 1:0 Močnik (7), 2:0 Močnik (45), 2:1 Dakič (74), 3:1 Kos (93).

TKK Tolmin: Konec, Kutin (od 74. Kumer), Kos, Šturm, Nežmah, Močnik (od 80. Plajnšek), Kavčič, M. Perše (od 62. Diohore), Stožinič, Rutar, Kolman. Trener: Sanel Konjević.

TOLMIN > V derbiju kroga so Tolminci odpravili Šenčur, ki je tudi v Posočju pokazal svoje vrline, a so mu gostitelji hitro dali vedeti, da bo le stežka prišel do točk(e). Tekma se za domači klub, ki je med tednom dobil novega predsednika Žana Isakoskega Droleta, ne bi mogla začeti bolje. Bine Kavčič je hitro izvajal prosti strel in porinil v ogenj Nejca Močnika, ki je upravičil strelski sloves iz mlajših selekcij. Gostitelji so sicer odigrali zelo dober prvi polčas, ki so ga tik pred odmorom po moštveni akciji kronali z drugim zadetkom Močnika. V nadaljevanju, ki ga je začinila tudi deževna ploha, so se gostje podali v lov na znižanje izida. Potem ko jim je po desetih minutah veselje preprečil okvir vrat, je Jako Konca, ki je v vratih nadomeščal Mateja Mavriča, premagal Kristian Dakič. Gorenjci so nato vse sile usmerili v napad, kar je odpiralo prostor Tolmincem. Na voljo so imeli kar nekaj zaključnih žog in še nogometaša več v polju, potem ko je v 84. minuti neumorni Luka Rutar izsilili prekršek za rdeči karton Denisa Adroviča. Gregor Kos je nato s prostim strelom v sodnikovem dodatku potrdil domačo zmago kot lep uvod v športni dan in glasbeni sobotni večer na Brajdi. ASO

Izola : Sava Kranj 4:1 (2:0)

Mestni stadion, gledalcev 110, sodnik Kovačič (Grosuplje). Strelci - 1:0 E. Zyba (5), 2:0 Šolaja (33), 3:0 Kremenović (81), 4:0 Golemac (85), 4:1 Bolić (89).

Izola: Bičić, Čavalić, Žitko (od 84. Mingotti), Šolaja, A. Zyba (od 73. Kremenović), Hot (od od 84. Čeklić), Medica, Pavić, E. Zyba (od 64. Ramadani), Golemac, Poredoš Štumpf (od 64. Čajić). Trener: Vlado Badžim.

IZOLA > Popotnica Izolanov ob načetem kapetanu Juriju Požrlu in igralski zasedbi v oblikovanju ni bila najboljša, a so gostitelji kljub soparnemu vremenu hitro nakazali, da je napočil čas za prvo zmago v novi sezoni. Pot do treh točk je z golom odprl Edit Zyba ob asistenci Maja Šolaje, ki je po dobre pol ure podvojil domače vodstvo. Vmes so gostje zatresli okvir domačih vrat, kar je bila edina stvarna grožnja za Nicka Bičića v prvem polčasu. V nadaljevanju se slika na igrišču ni bistveno spremenila. Na strelski račun je dobrih deset minut pred koncem prišel še Darko Kremenović, ki je zadel kmalu zatem, ko je vstopil v igro. Ivan Golemac se je podpisal pod četrti izolski zadetek, preden so gostje v izdihljajih tekme dosegli častni gol. ASO

Vrhnika : Fama Vipava 2:1 (0:1)

Športni park, gledalcev 60, sodnik Celjer (Šenčur). Strelci - 0:1 Kopatin (40), 1:1 L. Kolar (88), 2:1 Filipin (92).

Fama Vipava: Želko, Krečič (od 46 Bučinel), Šuligoj, Jović, Pletikos, Perko, Nešić, Trošt (od 62 Simčič), Kopatin, Petkovšek (od 78 Tutuš). Trener: David Kompara.

VRHNIKA > Novinci v ligi so s tretjo zaporedno, tokrat srečno zmago ostali na vrhu lestvice. Skorajda ves čas deževne in dokaj enakovredne tekme pa je kazalo na uspeh Vipavcev, ki so po le dveh napakah ožje obrambe nerazumljivo klonili v sami končnici. Najprej so prečnik zadeli domači, zatem pa je po podaji Francija Perka z lepim volejem iz bližine zadel spretni Miha Kopatin, ki je imel v drugem polčasu še dve izvrstni priložnosti za povišanje vodstva. Ko je že kazalo na zmago gostov, so Vipavci dvakrat klonili po prekinitvah. Najprej je po kotu z desne strani z glavo izenačil Luka Kolar, že v sodnikovem dodatku pa je podajo z leve strani vratar Gašper Želko le odbil do rezervista Tilna Filipina, ki je neoviran zadel po sredini vrat. BF