Drugi športi

'Če gremo v Bukarešto branit teh pet golov, nam bo odklenkalo'

Ljubljana, 25. 03. 2023 07.33 |

Krimovke so na prvi tekmi za uvrstitev v četrtfinale rokometne Lige prvakinj pred dnevi v Stožicah premagale romunski Rapid iz Bukarešte z 29:24, pa čeprav so ob polčasu še rezultatsko zaostajale. V romunsko prestolnico se odpravljajo brez strahu. Čeprav jih v Bukarešti čaka nogometno navijaško ozračje, pa so odločene, da se uvrstijo med osem najboljših ekip na stari celini.

Izjava Tjaše Stanko
Krimovke so po prvem polčasu tekme v Stožicah zaostajale za gol. V nadaljevanju je sledil najboljši polčas Ljubljančank v sezoni. FOTO: Luka Kotnik

Ljubljančanke so na prvi tekmi po "zaspanem uvodu" v nadaljevanju povsem zasenčile papirnate favoritinje iz Bukarešte. Na nedeljski povratni tekmi ne nameravajo braniti "lepega kapitala" iz Ljubljane.

Ljubljančanke, zmagovalke Lige prvakinj v letih 2001 in 2003, v primeru končnega uspeha nato v četrtfinalu čakajo izjemno kakovostne tekmice iz norveškega Kristiansanda, ki so v minulih dveh sezonah 2020/21 in 2021/22 osvojile najbolj imenitno evropsko klubsko tekmovanje.

Od prve do zadnje minute nameravajo prikazati zrelo in preudarno predstavo ter si izboriti mesto med evropsko elito. "V prvem polčasu smo se morali prilagoditi igri tekmic, ki so bile v tekmovalnem ritmu. Zdaj jih poznamo bolje, vemo, kako se lotiti stvari, ki so nam na prvi medsebojni tekmi povzročale težave," je pred odločilnim dvobojem v Romuniji dejal trener serijskih slovenskih rokometnih prvakinj Dragan Adžić. "Verjamem, da lahko v določenih segmentih igre pokažemo veliko več, hkrati pa moramo vedeti, da so imele tudi Romunke teden dni časa za pripravo na povratno tekmo. Pripravili smo se najbolje, kar lahko," je še dejal 53-letni črnogorski strateg na ljubljanski klopi. V taboru Krimovk sta bili na prvi tekmi najbolj učinkoviti Tjaša Stanko in Črnogorka Jovanka Radičević, ki sta dosegli po osem golov, izkazala pa se je tudi brazilska vratarka Barbara Arenhart z 18 obrambami.

Dragan Adžić
Dragan Adžić FOTO: RK Krim Mercator

Ljubljančanke so sijajno predstavo prikazale v obrambi, saj so napadalno usmerjeni zasedbi iz romunske prestolnice dopustile, da so dosegle le 24 golov.

Naši navijači so fantastični. Krim naj se pripravi na kotel, v katerem je težko igrati. Zaostanek petih zadetkov je konkreten, a nikakor ne nenadomestljiv. Če bomo pravi, se lahko zgodi marsikaj. Kim Rasmussen, trener Rapida

"Vesela sem, da smo se znale vrniti po zaostanku. S tem smo mogoče pokazale svoj karakter. Ključna je bila odločnost. Obramba je bila tudi dobra, ampak imamo še dele igre, ki jih lahko popravimo. Mislim pa, da smo sploh prva ekipa, ki jih je pustila pri tako nizkem številu golov. V Romunijo bomo šle z dobrimi občutki, ampak se zavedamo, da bo tam peklensko vzdušje v polni dvorani in pričakujemo težak boj," sporoča Tjaša Stanko. "Če gremo v Romunijo zgolj branit teh pet golov, se nam ne piše nič dobrega," dodaja dolgoletna slovenska reprezentantka.

Poleg romunsko-slovenskega klubskega obračuna bodo na sporedu še tri tekme za uvrstitev v četrtfinale. Madžarski Ferencvaros bo povratno tekmo proti črnogorski Budućnosti začel s prednostjo štirih golov (28:24). Danski Odense je levji delež na poti do četrtfinala opravil že na prvi tekmi, ko je v gosteh premagal norveški Storhamar s 30:22, medtem ko bo danski Esbjerg povratno domačo tekmo proti francoskemu Brestu začel s prednostjo treh golov (28:25).

V četrtfinalu so že uvrščeni Kristiansand, francoski Metz, romunska Bukarešta Elizabeth Omoregie in madžarski Györ Ane Gros. Prve četrtfinalne tekme bodo 29. in 30. aprila, povratne pa 6. in 7. maja. Zmagovalke se bodo uvrstile na zaključni turnir, ki bo 3. in 4. junija v Budimpešti.