Drevi Gorica v Sežani

Te dni so aktivne ženske košarkarske reprezentance. Za slovensko vrsto so kvalifikacijske tekme zgolj trening tekme, saj bo z Izraelom gostila evropsko prvenstvo.

Slovenske košarkarice so se  veselile tudi na Poljskem. Foto: STA
Slovenske košarkarice so se veselile tudi na Poljskem. Foto: STA

Slovenska ženska košarkarska reprezentanca je dobila tekmo kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2023. V Gnieznu je premagala Poljsko z 78:71. Za Slovenijo je to druga zmaga v treh kvalifikacijskih nastopih. Izbranke selektorja Georgiosa Dikaiulakosa so odlično odprle tekmo. Začetna peterka, v kateri je bila tudi debitantka Ajša Sivka, ki je dan prej praznovala 17. rojstni dan, je prvo četrtino dobila s 26:14, Poljakinje pa so na odmor odšle s prednostjo štirih točk. Slabe tri minute pred koncem pri zaostanku dveh točk je Tina Cvijanovič (13 točk) zadela trojko in s polaganjem kronala protinapad za 72:69, Eva Lisec (14 točk) pa je s trojko za 75:71 manj kot minuto pred zaključkom dokončala nalogo.

Danes Sežana : Portorož

Primorska moštva nove sezone niso začela najbolj obetavno. Uspešnejše so v zadnjem obdobju, še najbolj Portorož, ki ima ob tekmi manj štiri zmage. Drevi ob 19. uri bodo novogoriški košarkarji v 8. krogu druge SKL igrali v sežanski športni dvorani. Sežanci igrajo letos precej spremenljivo, na treh domačih tekmah so se zmage veselili le enkrat. Gorici gre še slabše, v zadnjih petih tekmah je premagala le Litijo.

Na statističnem vrhu je na domači strani 22-letni Adrian Hirschmann s povprečjem 17 točk, na goriški strani pa sveži občinski svetnik Kanala ob Soči, sicer pa 35-letni košarkarski veteran Jan Močnik, s povprečjem 17,2 točke, vodi pa tudi v seštevku asistenc (6,4). Najboljši skakalec Sežancev je Matija Radanović (8 skokov), najboljši podajalec pa Jošt Flerin (3). Na drugi strani je pod košema najbolj učinkovit Žan Petejan (6,8).