Po izenačenem izidu po treh četrtinah (82:82) sta tehtnico v zadnji nagnila najbolj izkušena – Marco Belinelli (21 točk) in Miloš Teodosić (19 točk, devet podaj). V pravem strelskem obračunu so Italijani zadeli 17 trojk iz 37 poskusov, Olimpija 16 iz 35. Jacob Pullen je imel v zadnji sekundi met za podaljšek, vendar žoga ni hotela skozi obroč.

Ljubljančani so pokazali drugačen obraz kot v nedeljskem porazu proti Zadru. Čeprav so v prvem polčasu zaostajali tudi za 13, so se vrnili in bili vse do zadnjih minut popolnoma enakovreden tekmec. Izstopal je Yogi Ferrell, ki je 20 od svojih 24 točk dosegel v prvem polčasu. Vknjižil je še 11 podaj za statistični indeks 38. Po 18 točk sta prispevala Edo Murić in Alen Omić, 15 Jaka Blažič.

Ferrellovih 14 točk v manj kot petih minutah

Začetek tekme je minil v znamenju gostov in Teodosića, ki je že v prvih dveh minutah zadel dve trojki. Italijani so v slabih petih minutah povedli z 18:10 in trener Jurica Golemac je bil prisiljen vzeti minuto odmora. Zmaji so se ob koncu prve četrtine po dveh zaporednih trojkah Pullna približali na 26:25, a so odšli na prvi odmor z zaostankom štirih točk.

Yogi Ferrell je navdušil v prvem polčasu, v drugem pa je dosegel le še štiri točke. Foto: www.alesfevzer.com

Nič spodbudnejši ni bil začetek druge četrtine. V dobrih treh minutah so Ljubljančani dosegli le tri točke in Virtus je prvič na srečanju pobegnil na dvomestno prednost (39:28), nekaj pozneje si je priigral najvišjo prednost 43:30. Takrat je v ospredje stopil Ferrell. Američan je bil tako rekoč nezgrešljiv in Olimpija je začela topiti prednost gostov. Ujela jih je ob koncu polčasa in imela ob koncu celo napad za vodstvo, a je Pullen zgrešil ob zvoku sirene.

Ferrell je že v prvem polčasu dosegel 20 točk (za tri 5/6) in dodal pet podaj za statistični indeks 29. V zadnjih petih minutah druge četrtine je dosegel 14 točk. Razpoložen je bil tudi Murić, ki je vknjižil 13 točk. Pri gostih je z 12 točkami in petimi podajami izstopal Teodosić.

Zmaji vodili za pet, a prednost hitro zapravili

Olimpija je drugi polčas odprla s trojkama Murića in Omića po podajah Ferrella in prvič povedla na srečanju. Po trojki Blažiča je bilo 68:64, a je na drugi strani z enako mero odgovoril Teodosić. Po nekaj izmenjavah v vodstvu so zmaji minuto pred koncem četrtine prišli do petih točk naskoka, kar je bilo njihovo najvišje vodstvo na dvoboju. Trojka Belinellija in zabijanje Weemsa in izid pred zadnjimi desetimi minutami je bil poravnan na 82.

V zadnji četrtini so Italijani povedli za šest točk in prednost držali do zadnjih minut. Verjetno ključna je bila trojka pod prekrškom Kyla Weemsa po izjemni podaji Teodosića dobri dve minuti pred koncem. Vodstvo 100:92 je bila zadostna zaloga za zadnje napade, čeprav se je Olimpija ob nezbranih Italijanih približala le na minus tri in imela osem sekund za zadnji napad. Žal je Pullen zgrešil.

Ljubljančane čaka naporen december

Nov poraz je slaba napoved za ljubljanske košarkarje pred nizom zahtevnih tekem oziroma petih gostovanj v šestih nastopih. V decembru bodo doma le čez deset dni v Ligi Aba proti Studentskemu centru iz Podgorice. Do tedaj bodo gostovali pri Partizanu in Umani Reyerju v Benetkah, nato pa jih čakajo še poti v Valencio, Zagreb in Novo mesto.