Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

pogacar Ekipa24.si

Kocine pokonci... Poglejte, komu je Pogačar ...

0 31.01.2023 17:21:23

Mezgec tudi v drugi etapi odlično opravil delo

Slovenski kolesar Luka Mezgec je tudi v drugi etapi kolesarske dirke po Savdski Arabiji odlično opravil svoje delo.

Pomočnik nizozemskega sprinterja Dylana Groenewegna je kapetana ekipe Jayco AlUla pripeljal v dober položaj za sprint, po katerem je nato Nizozemec zasedel drugo mesto in zadržal vodstvo v skupnem seštevku.

Od Nizozemca je bil hitrejši le 22-letni Italijan Jonathan Milan, ki je zabeležil tretjo zmago v profesionalni konkurenci, prvi dve je zabeležil ob koncu prejšnje sezone na dirki po Hrvaški. Milan je tudi svetovni in olimpijski prvak v ekipnem zasledovanju na velodromu.

Mezgec je etapo, dolgo 184 kilometrov, ki po konfiguraciji ni bila težka, a jo je oteževal močan veter, končal na osmem mestu, za zmagovalcem je zaostal tri sekunde. Tudi v skupnem seštevku je osmi, za vodilnim moštvenim kolegom zaostaja 19 sekund.