129100

Barcelona do španskega košarkarskega naslova

Avtor: Šport TV
16. 6. 2021, 11.32

Košarkarji Barcelone so v torek postali prvaki lige Endesa po tem, ko so bili v finalni seriji z 2:0 boljši od madridskega Reala. Katalonci so tako po sedmih letih v svoje vitrine zopet pospravili pokal španskih prvakov.

Varovanci Šarunasa Jasikevičiusa so tekmo v Palau Blaugrani odprli z nizom 7:0, nato pa prednost pred gosti le še ohranjali. Po prvi četrtini so Madridčani zaostajali z 11 točkami, v drugi pa se je zaostanek le še povečeval. Zahvaljujoč Alexu Abrinesu, Brandonu Daviesu in Nikoli Mirotiću so košarkarji Barce pred koncem prvega polčasa povedla z 20 točkami prednosti in se na odmor odpravila z vodstvom 48:30.

V drugi del obračuna so košarkarji Real Madrida vstopili bolj agresivno. Delni izid 0:9 jim je sicer vlil nekaj upanja, a Katalonci niso popustili. Trojki Gasola in Kurica pred koncem tretje četrtine sta jih obdržali na prednosti 22 točk. V zadnjih desetih minutah tekme so domači svojo prednost le še potrdili in na koncu slavili z rezultatom 92:73.

Za najkoristnejšega igralca finalne serije je bil izbran Nikola Mirotić. »To je Barca. Najbolj pomembno je, da smo klub postavili tja, kjer si zasluži biti. Borili smo se za vsak naslov, na koncu pa osvojili dva (Copa del Rey in ligo Endesa). Prihodnjo sezono si želimo še več,« je po tekmi dejal španski košarkar črnogorskih korenin, ki je bil v torek s 27 točkami najbolj vroč med Katalonci. 15 točk je dodal še Nick Calathes, 12 Kyle Kuric, Pau Gasol pa 11.

Madridčani so s tem porazom zapravili priložnost za morebitno tretjo tekmo v letošnji finalni seriji. »Danes nam je primanjkovalo energije. Fantje so utrujeni, tudi jaz sem. Vseeno jim čestitam za njihov trud in res sem ponosen, kako je ekipa delovala skozi celotno sezono. Vedno smo se borili do konca in nikoli se nismo predali. Po današnjem porazu ostaja grenak priokus, ki pa ne sme zasenčiti letošnje sezone,« je po tekmi dejal trener gostov Pablo Laso.

Barcelona je morala za uvrstitev v finale najprej preskočiti Joventut in Tenerife, v torek pa se je po drugi zmagi proti večnemu tekmecu iz Madrida veselila svojega 19. naslova španskih prvakov.

1

Ante Šimundža po novi zmagi: “Če so igralci utrujeni po treh dnevih, potem Maribor zanje ni pravo mesto” (VIDEO)...Več

2

Oskar Drobne: “Odličen prvi polčas v Ljudskem vrtu, v drugem delu smo hitro padli” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več

1

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

2

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več