Olympiacos in Fiorentina do polfinalnih zmag

Birmingham, 02. 05. 2024 23.36 | Posodobljeno pred 14 dnevi

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Angleške nogometne ekipe bodo letos očitno ostale brez finala evropskih tekmovanj. Njihov zadnji predstavnik Aston Villa je namreč na domačem igrišču izgubil proti Olympiacosu iz Pireja z 2:4. Tudi na drugi polfinalni tekmi je padlo veliko golov, Fiorentina je v Firencah s 3:2 ugnala Club Brugge.

Junak dvoboja v Birminghamu je bil maroški napadalec Ayoub El Kaabi, ki je dosegel tri gole, s prvima je svojo ekipo popeljal v vodstvo z 2:0. Domačim je uspelo izenačiti, toda nato je Maročan še uspešno izvedel enajstmetrovko, končni izid pa je v 67. minuti Santiago Hezze. Domači so imeli v 84. minuti veliko priložnost za znižanje zaostanka, a je Douglas Luiz zapravil najstrožjo kazen.

Statistika tekme Olympiacos - Aston Villa
Statistika tekme Olympiacos - Aston Villa FOTO: Sofascore.com

Fiorentina je na domačem igrišču proti Belgijcem dvakrat vodila, a so gosti dvakrat izenačili. Drugič celo z igralcem manj, dve minuti po izključitvi Raphael Onyedike, ki si je v treh minutah prislužil dva rumena kartona, je to uspelo Igor Thiago. Toda številčno močnejši Italijani so vendarle prišli do zmage, za to je bil zaslužen gol M'bala Nzola v prvi minuti sodnikovega dodatka, rezervist je mrežo zatresel po dobrih dveh minutah na igrišču, potem ko je zamenjal strelca drugega gola za Fiorentino Andreo Belottija.