Veselje slovenskih odbojkaric takoj po zmagi v Gradcu. Foto: Zajem zaslona

Slovenske odbojkarice, ki se želijo skozi kvalifikacije prebiti na tretje evropsko prvenstvo v zgodovini, so tekmovanje v skupini D začele z zmago prav nad – Avstrijo.

V skupini z Azerbajdžanom in Gruzijo so Avstrijke neposredne tekmice Slovenk v boju za prvi dve mesti, ki vodita na EP, ki bo prihodnje leto v Belgiji, Italiji, Estoniji in Nemčiji.

Slovenke so tekmo odlično začele, prvi niz tudi dobile, nato pa popustile v drugem in Avstrijkam je uspelo izenačiti na 1:1. Varovanke Marca Bonitte so se hitro pobrale in v napetem tretjem nizu povedle z 2:1.

Dobro so igrale tudi v četrtem nizu, nato pa so se sredi niza pojavile težave pri sprejemu, kar so Avstrijke pridno izkoriščale. Čeprav so Slovenke po izidu 16:16 nanizale štiri zaporedne točke, je uspelo gostiteljicam izid izenačiti.

Gostje so imele na voljo tudi dve zaključni žogi, a so obe zapravile. V zaključku niza je sledil tudi sporen trenutek po dotiku antene po 'smashu' domačega kolektiva. Sodniki so sprva dosodili točko v korist Slovenije, nato pa so odločitev spremenili.

Izid je bil zadnjič, še trinajstič v nizu, izenačen na 27:27, nato pa se je Avstrijkam s predolgim servisom tekmic nasmehnila sreča, niz so dobile po novi napaki Slovenk (29:27).

Precej izenačena igra se je nadaljevala tudi v odločilnem petem nizu, kjer so Slovenke kljub vsemu pokazale več. Z blokom so trle tekmice, priigrale so si prednost +4 (8:12), kar je bilo dovolj. S krasnim servisom so si priigrale pet zaključnih žog, prek Eve Zatkovič so izkoristile že prvo. Dvoboj je trajal kar dve uri in 20 minut.

Že v soboto odbojkarice čaka gostovanje pri zadnjeuvrščeni ekipi Gruzije v Tbilisiju.

Na tribunah sta bila tudi Bruno Najdič (oče Sare Najdič) in Matjaž Šiftar (oče Mije Šiftar), oba v 90. letih odlična odbojkarja. Foto: TV SLO, zajem zaslona