Kučanova huda napaka: Drnovška je imel za ...

Skrito v raju: Skrivnost Larinih pletenih topkov

ronaldo sesko lv Ekipa24.si

Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

0 01.10.2022 17:54:01

V bundesligi poraz vodilnega, preobrat v Kölnu

V nemški nogometni ligi po današnjih tekmah 8. kroga ni prišlo do spremembe na vrhu, čeprav je vodilni Union iz Berlina izgubil v Frankfurtu z 0:2.

Borussia Dortmund bi z zmago nad Kölnom lahko prišla na vrh, a je po preobratu izgubila z 2:3. Leipzig nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla je igral z Bochumom in zmagal s 4:0.

Union se je pred reprezentančnim premorom presenetljivo znašel prav na vrhu lestvice. Za Berlinčane so bili tokrat previsoka ovira nogometaši Eintrachta, najprej je zadel Mario Götze, potem še Jesper Lindström, izid 2:0 pa je ostal do konca, čeprav je Eintracht od 68. minute igral brez izključenega Randala Kola Muanija. To pa je bil tudi prvi poraz Uniona v sezoni.

A je Unionu pomagala kar Borussia sama. V lokalnem obračunu s Kölnom je iskala tri točke in preboj na vrh lestvice. Rumeno-črni so v prvem polčasu zadeli, uspešen je bil Julian Brandt, v nadaljevanju pa so domači poskrbeli za preobrat. V le 18 minutah so v polno zadeli Dejan Ljubičić, Steffen Tigges in Florian Kainz, gostom je potem z avtogolom pomagal Benno Schmitz, a je ostalo pri tesni zmagi Kölna.

Leipzig, pri katerem je Kampl začel tekmo in igral do konca, pa ni imel težav pri prebijanju proti zgornjemu deli lestvice po zadržanem začetku sezone. Zadnjeuvrščeni Bochum ni bil dorasel, po dva zadetka Christopherja Nkunkuja in Tima Wernerja je pomenilo končnih 4:0.

Freiburg je po zmagi proti Mainzu z 2:1 skočil na drugo mesto lestvice, za domače sta zadela Daniel-Kofi Kyereh in Michael Gregoritsch, za Mainz je v drugem polčasu znižal Aaron Martin. Wolfsburg je s 3:2 premagal Stuttgart.

Že v petek je prvak Bayern prekinil dolg niz slabih tekem (trije neodločeni izidi in en poraz), ki ga je potisnil celo na peto mesto lestvice. Bavarci so prepričljivo s 4:0 ugnali letos povsem razglašeni Bayer Leverkusen, ta je padel celo na mesta, ki vodijo v drugo ligo.