Tabor imel premoč, Bravo pa zadel

Nogometaši Brava so v 37. krogu Prve lige Telemach v Sežani premagali CB24 Tabor z 1:0 (1:0).

Nogometaši Tabora so letos dvakrat premagali Bravo, v tretje pa ni
šlo. Foto: Matej Glavina
Nogometaši Tabora so letos dvakrat premagali Bravo, v tretje pa ni šlo. Foto: Matej Glavina

SEŽANA > Nogometaši Tabora že pred tekmo niso imeli možnosti, da bi si zagotovili osmo mesto in s tem neposreden obstanek v ligi, iskali pa so vsaj točko, ki bi jim dokončno zagotovila dodatne kvalifikacije. A proti Bravu, ki so ga letos dvakrat že premagali, toda obakrat v Ljubljani, te niso osvojili.

Varovanci Dušana Kosića so imeli večji del tekme terensko premoč, a so izvedli zelo malo nevarnih napadov. Na sredini igrišča jim jim je manjkalo domišljije, zvezni igralci napadalcem niso omogočili veliko priložnosti. Tudi Ljubljančani niso blesteli, a so znali izkoristiti praktično edino neodločnost sežanske obrambe in z golom Gregorja Bajdeta prišli do zmage.

CB24 Tabor Sežana : Bravo 0:1 (0:1)

Stadion Rajko Štofla, gledalcev 200, sodniki: Mertik, Herženjak, Špur.

Strelec: 0:1 Bajde (28.).

CB24 Tabor Sežana: Koprivec, Nemanič, Briški, Koderman, Salkić, Ristić (od 46. Monjac), Mavretič (od 46. Grobry), Krivičić (od 71. Zeljković), Tolić (od 46. Ovsenek), Bongongui (od 81. Čakš), Stančič.

Bravo: Lubej Fink, Milić (od 73. Jakšić), Križan, Spanring, Vodeb, Selan, Trdin (od 61. Kurtović), Kavčič, Sever (od 69. Marjanac), Memić (od 61. Kramarič), Bajde (od 69. Maružin).

Rumeni kartoni: Koprivec; Selan, Križan.

Sežanci so tekmo začeli napadalno, Rodrigue Bongongui je imel po podaji Vida Kodermana v 11. minuti priložnost, da jih tudi popelje v vodstvo, a je žoga po njegovem strelu zletela mimo leve vratnice.

Edini gol je padel v 29. minuti, ko je Mark Spanring z leve strani podal žogo v sredino Bajdetu, ki je bil s hrbtom obrnjen proti golu, vendar je žogo dobro sprejel, se obrnil ter s strelom v nasprotni kot premagal vratarja Jana Koprivca.

Štiri minute pozneje bi Ljubljančani lahko povišali vodstvo, Leon Sever je dobro izvedel prosti strel, Koprivec je žogo odbil, vendar le do Matije Kavčiča, katerega poskus pa je sežanski vratar spet ubranil.

Gledalci so pričakovali, da bo drugi polčas bolj bogat z zanimivimi dogodki, a so se v pričakovanjih zmotili. Primorci, ki so drugi del začeli s tremi novimi igralci, so imeli še izrazitejšo premoč, toda ta je bila jalova. Redko so prihajali v kazenski prostor, še takrat, ko so, pa je bila gostujoča obramba na mestu. Tako je v 66. minuti blokirala strel Marka Krivičića, v 80. minuti pa je nevaren strel Žige Ovseneka vratar Gal Lubej Fink, ki je debitiral v dresu Brava, odbil v kot, po katerem je Klemen Nemanič z glavo slabo streljal.

Edino polpriložnost za goste je zapravil Spanring.

Tabor bo v zadnjem krogu gostoval pri Aluminiju, Bravo pa bo gostil Koper.