Celjani v drugem polčasu kot orkan odpihnili Olimpijo

Prva liga 10. Sep 202222:26 1 komentar

Nogometaši Celja so v 9. krogu Prve lige Telemach premagali ljubljansko Olimpijo s 4:3 (0:2). Olimpija je po osmih zmagah na prvih osmih tekmah doživela prvi poraz.

Zasedba Alberta Riere je po osmih zmagah naletela na previsoko oviro. Celjani, ki so pogrešali kaznovanega Ivana Božića, so z odličnim drugim polčasom najprej izničili zaostanek z 0:2, nato prišli tudi do vodstva po zaslugi dveh zadetkov Charlesa Ikwuemesija, na koncu pa tudi do lepe zmage. Celjani so se s tem vsaj začasno prebili na drugo mesto na lestvici, Olimpija, pri kateri je oba gola dosegel Mario Kvesić, pa je kljub porazu še vedno zanesljivo vodilna, pred Celjem ima osem točk prednosti.

Olimpija je tekmo silovito začela in povedla v drugi minuti, ko je Mario Kvesić zadel z nizkim strelom z roba kazenskega prostora. Pozneje so pobudo začeli prevzemati Celjani, v 27. minuti je Aljoša Matko celo zadel, toda iz (majhnega) prepovedanega položaja.

Le dve minuti zatem pa so Ljubljančani izpeljali protinapad, ki ga je na koncu z močnim strelom s slabih 20 metrov končal Kvesić za 2:0. Malce zatem je sledila nova nevarna akcija zeleno-belih, ki se je končala s strelom mimo gola, v 42. minuti pa je zadel Mustafa Nukić z glavo, a je bil v prepovedanem položaju.

V 54. minuti so Celjani unovčili pobudo in zmanjšali zaostanek, potem ko je po kotu najprej Grigorij Morozov streljal z glavo, Denis Pintol je žogo odbil, a le do Charlesa Ikwuemesija, ki je svoj četrti gol v sezoni dosegel iz neposredne bližine. Ljubljančani so bili v teh trenutkih v težavah, “naviti” Celjani pa so svoj nalet unovčili še za drugi zadetek, ki ga je v 66. minuti dosegel Nino Kouter z nizkim strelom s približno desetih metrov.

Le nekaj sekund pozneje so domači prišli do preobrata, spet pa je bil v glavni vlogi Ikwuemesi, ki je prišel do strela ob treh ljubljanskih branilcih in svoj peti gol sezone dosegel s 14 metrov. Celjani pa so še naprej pritiskali proti Olimpijinim vratom, v 82. minuti je sam pred Pintola prišel Matko, a je bil uspešnejši ljubljanski vratar.

V 85. minuti so imeli tudi Ljubljančani lepo priložnost za izenačenje, a je Rui Pedro pred vrati preslabo streljal za Matjaža Rozmana, malce pozneje pa je isti igralec žogo z glavo poslal mimo gola. V 88. minuti pa je bil zmagovalec odločen, Matko je namreč spet stekel sam proti golu, Pintol je žogo znova odbil, a je ta zadela v glavo Matea Karamatića in se skotalila v prazno mrežo za 4:2. Ob koncu je Rui Pedro le kozmetično popravil izid.

Celje bo v 10. krogu prihodnjo nedeljo gostilo Domžale, Olimpija pa bo dan prej gostovala pri Muri.

Celje – Olimpija 4:3 (0:2)

Arena Z’dežele, sodniki: Kajtazović, Brezar, Kalan.

Strelci: 0:1 Kvesić (2.), 0:2 Kvesić (29.), 2:1 Ikwuemesi (54.), 2:2 Kouter (66.), 3:2 Ikwuemesi (67.), 4:2 Karamatić (88./avtogol), 4:3 Rudi Pedro (93.).

Celje: Rozman, Morozov, Zec, Stojinović, Šporn, Vrbanec, Kouter (od 86. Janjičić), Popović, Matko, Gbamble, Ikwuemesi (od 90. Matić).
Olimpija: Pintol, Karamatić, Crnomarković (od 77. Aldair Djalo), Ratnik, Lasickas (od 77. Milović), Doffo, Elšnik, Sešlar (od 84. Samuel Pedro), Rui Pedro, Kvesić, Nukić (od 67. Ziljkić).

Rumeni kartoni: Morozov, Stojinović, Popović; Lasickas, Sešlar, Rui Pedro.

Potek tekme iz minute v minuto:

KONEC TEKME!

GOOOL!!! Zdaj pa je za Olimpijo le zadel tudi Portugalec Rui Pedro, toda gol je prišel malce prepozno. V 93. minuti. Malo za tem je sodnik označil konec tekme.

Gol Rui Pedra:

GOOOL!!! Tekma je odločena, Celjani so v 88. minuti prišli do četrtega zadetka, gol pa je zakuhal Aljoša Matko, toda med strelci ga spet ne boste našli. Olimpija si je namreč zabila avtogol.

Avtogol Matea Karamatića:

87. minuta: Portugalec Rui Pedro je imel zdaj priložnost, da izenači izid. Ni je izkoristil. Po strelu z glavo je žogo poslal mimo vrat.

82. minuta: Velika priložnost za Celje, spet jo je zapravil Aljoša Matko, ki je stekel sam proti nasprotnikovemu vratarja, toda tudi tokrat ni zadel.

GOOOL!!! Noro, le novo minuto so Celjani potrebovali, da so zabili še drugič. Izjemno dobro se je v nasprotnikovem kazenskem prostoru znašel Chukwubuikem Ikwuemesi in dosegel še drugi gol na tekmi. Celje vodi s 3:2.

Drugi gol Chukwubuikema Ikwuemesija:

GOOOL!!! Izenačenje v Celju. Celjani so unovčili premoč in v 66. minuti zabili še drugič. V polno je meril Nino Kouter.

Gol Nina Koutra (video):

GOOOL!!! Gol za Celje v 55. minuti, zaostanek je znižal kdo drug kot Nigerijec Chukwubuike Ikwuemesi, ki je prišel do četrtega gola v tej sezoni. Nigerijec je zadel, potem ko je prišel do žoge po odbitem strelu Rusa Grigorija Morozova.

Gol Chukwubuikeja Ikwuemesija (video):

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

POLČAS!

GOOOL!!! Od 30. minute Olimpije vodi z 2:0, v polno je spet meril Mario Kvesić. Tokrat je neubranljivo zadel po strelu od daleč.

Drugi gol Maria Kvesića:

20. minuta: Po odličnem začetku tekme se je zdaj dogajanje precej umirilo. Olimpija še vedno vodi z 1:0, novih večjih priložnosti še ni bilo.

11. minuta: Priložnost za Olimpijo, streljal je Svit Sešlar, toda vratar Celja se je tokrat malce bolj izkazal.

GOOOL!!! Olimpija že vodi. Po strelu od daleč v 2. minuti in ob ne najboljšem posredovanju vratarja Celja Matjaža Rozmana je Olimpijo v vodstvo popeljal Mario Kvesić.

Gol Maria Kvesića (video):

ZAČETEK TEKME!

PRED TEKMO:

Celjani so v tem obdobju sezone v odlični formi in končno se zdi, da potencial spreminjajo v kvaliteto. Dolgo so grofom manjkali predvsem zadetki, za katere pa zdaj skrbita razpoložena napadalca Charles Ikwuemesi in Bi Nene Junior Gbamble. Vzpon po lestvici vse do tretjega mesta ni stvar slučaja. Roman Pilipčuk je uigral svoj orkester, zdaj pa ga čaka najresnejši test sezone. Če bi grofje uspeli kot prvi v sezoni premagati Olimpijo, bi kar naenkrat postali edina ekipa, ki bi lahko ogrozila njeno letošnjo dominacijo in posledično prvo mesto na lestvici.

Na zadnjih sedmih gostovanjih je Olimpija v Celju izgubila samo enkrat. Lani maja so bili grofje boljši s kar 4:0.

A zmaji imajo seveda svoje načrte, ti pa so povezani s tem, da Olimpija še naprej zmaguje. Varovanci Alberta Riere so v prejšnjem krogu dokazali, da se znajo pobrati tudi po rezultatskem zaostanku, 24 točk po osmih tekmah pa je podatek, ki deluje zastrašujoče. Za zdaj harmoniji v zeleno-belem taboru, vsaj kar se članske ekipe tiče, ni videti konca, a razpoke se bodo slej kot prej začele pojavljati. Nogomet je šport vzponov in padcev, Ljubljančani pa bodo tudi v sobotnem večeru storili vse, da se njihova pot navzgor ne bo ustavila.