Benjamin Šeško je blestel na Merkur Areni v Gradcu. Foto: EPA

Salzburg ima šest krogov pred koncem skupine za prvaka pet točk naskoka pred Sturmom in zelo težko mu bo odvzeti deseti zaporedni naslov avstrijskega prvaka.

V 54. minuti je Argentinec Nicolas Capaldo zatresel mrežo, potem ko je odlično akcijo izpeljal Skou Koita.

Karim Konate, ki je vstopil v 68. minuti, je potreboval le pet minut za natančen predložek, ki ga je mojstrsko unovčil Šeško. Slovenski reprezentant si je spretno zaustavil žogo v zraku in jo nato z desno nogo poslal v mrežo za končnih 0:2. Vratar Sturma Arthur Okonkwo je bil nemočen.

Šeško se je veselil že 14. zadetka v tej sezoni v prvenstvu. Dva več sta na vrhu lestvice dosegla Guido Burgstaller in Markus Pink. V Ligi za prvaka je Šeško najboljši strelec s štirimi zadetki.

Pri gostiteljih je Jon Gorenc Stanković igral vso tekmo, Tomi Horvat pa je bil na zelenici do 68. minute.