Manchester City z minimalno zmago povišal prednost, Chelsea le remiziral

London, 29. 12. 2021 23.13 |

STA, N.M.
4

Nogometaši Manchester Cityja so v 20. krogu angleškega prvenstva zabeležili šestnajsto zmago, Chelsea pa je pred domačimi gledalci zgolj remiziral 1:1 z Brightonom. Vodilni City ima zdaj že osem točk prednosti pred najbližjim zasledovalcem.

Brentford - Manchester City
Brentford - Manchester City FOTO: Sofascore.com

Izbranci trenerja Pepa Guardiole so zmagali na gostovanju pri Brentfordu z 1:0. Edini zadetek na tekmi je padel v 16. minuti (Phil Foden).

Medtem ko je Manchester City vpisal deseto zaporedno zmago v angleškem prvenstvu (nazadnje je izgubil konec oktobra), je Brentford doživel osmi poraz in ostaja v spodnjem delu razpredelnice. City bo naslednjič nastopil že 1. januarja v gosteh pri Arsenalu.

Aktualni evropski klubski prvak je zmago zapravil v sodnikovem podaljšku. Po zadetku Romeluja Lukakuja v 28. minuti je izenačujoči zadetek prejel v 91. minuti, ko je bil z glavo natančen Danny Welbeck.

Chelsea - Brighton
Chelsea - Brighton FOTO: Sofascore.com

Chelsea je sicer skočil na drugo mesto, vendar pa je to že tretji neodločen izid te ekipe na zadnjih štirih tekmah. Na drugi strani je Brighton rekorder lige po remijih. Zanj je bil to že deveti v sezoni, ki ga je utrdil v sredini razpredelnice.

V četrtek je na sporedu še dvoboj Manchester United - Burnley, medtem ko so bile tekme Arsenal - Wolverhampton, Leeds - Aston Villa in Everton - Newcastle preložene zaradi okužb z novim koronavirusom.