Golobovi zanikajo naročilo analize

"Gre še za eno v vrsti laži in manipulacij"

Ž.K./STA
2. 11. 2022, 15.48
Posodobljeno: 2. 11. 2022, 19.04
Deli članek:

Iz kabineta predsednika vlade so preko družbenega omrežja Twitter sporočili, da predsednik vlade Robert Golob ni nikoli naročil nobene analize o poslovanju kandidatke za predsednico republike Nataše Pirc Musar ali njenega soproga. Informacijo, ki se je danes pojavila na družbenih omrežjih, so označili za laž, manipulacijo in poskus diskreditacije.

STA
Robert Golob

Včeraj se je na socialnih omrežjih pojavila informacija, da naj bi predsednik vlade Robert Golob pred prvim krogom volitev za predsednika republike naročil študijo o poslih kandidatke za predsednico republike Nataše Pirc Musar in njene družine. O mreži podjetij v njeni lasti in v lasti njenega moža so mediji sicer izdatno poročali v prvem krogu predsedniških volitev.

"Gre še za eno v vrsti laži in manipulacij, ki se krepijo pred volitvami in referendumi," so zapisali v kabinetu predsednika vlade. Dodali so, da to krepi tudi njihovo odločenost, da se zoperstavijo lažnim novicam in sovražnemu govoru. "Predsednik vlade svoja prizadevanja usmerja v povezovanje in sodelovanje političnih akterjev leve sredine in ga tovrstne laži ter poskusi diskreditacij od tega ne bodo odvrnili," so še zapisali na vladnem Twitter profilu.

Prvi je novico objavil Bojan Požar, nato pa so jo, kot je zadnjih nekaj let navada, pričeli intenzivno deliti, širiti in povzemati vsi mediji, ki sodijo pod okrilje stranke SDS. Požar je v prvotnem tvitu napisal, da "naj bi" raziskavo naročil Robert Golob, oziroma njegova stranka, dokazov ali dejstev, ki bi na kaj takega vsaj namigovala, pa ni navedel.

Poznavalci dogajanja so mnenja, da je veliko bolj verjetno, da je "raziskavo", ki v resnici ne razkriva nič novega, v njej pa je le kup namigovanj, po naročilu SDS pripravil publicist Rado Pezdir

Kandidatka za predsednico republike Nataša Pirc Musar je v odzivu na objavljeno "analizo poslovanja podjetij" v njeni in v lasti njenega soproga Aleša Musarja, navedla, da je dokument poln netočnosti in napak. Znova je zatrdila, da so podjetja prijavljena vsem davčnim organom, izpolnjujejo zakonodajne zahteve in delujejo družbeno odgovorno.

"Biti dober gospodar pomeni skrbeti za ustvarjanje dodane vrednosti, delovnih mest ter poslovanje v skladu z zakonodajo na določenem prostoru, bodisi v Sloveniji ali v tujini. Vsa podjetja, ki so ali so bila v (delnem) lastništvu mene ali Aleša, izpolnjujejo vse navedeno," je kandidatka zapisala v odzivu na očitke o široko razvejani mreži podjetij, ki so v lasti ali solastništvu nje in soproga. Pirc Musarjeva odgovarja, da dokument v bistvu ne razkriva ničesar, kar med kampanjo ne bi že bilo povedano ali komentirano.

Spomnila je, da je že ob napovedi predsedniške kandidature javno objavila svoje premoženje, "ob tem pa kot edina od vseh kandidatov tudi Aleševo premoženje, kar govori o odkritosti in transparentnosti mojega delovanja".

Razvejani organigrami so običajna praksa poslovanja tako v Sloveniji kot v tujini, meni. "Poslovanje na domačem in tujih trgih za zagotavljanje konkurenčnosti in uspešnosti pogosto zahteva ustanavljanje novih podjetij zaradi zagotovitve financiranja in/ali zahtev lokalne zakonodaje, ki ji, tako kot slovenski, vedno dosledno sledimo in delujemo v njenem okvirju," je zatrdila.

S soprogom plačujeta davke v Sloveniji, kjer so podjetja tudi prijavljena vsem davčnim organom. Ob tem pa delujejo družbeno odgovorno, saj ustvarjajo dodano vrednost na področju ohranjanja in razvoja slovenske kulturne dediščine, je še navedla.