Nicola Sansone je poskrbel za veliko presenečenje na stadionu Renato Dall'Ara. Foto: EPA

Vratar Samir Handanović je bil zaradi težav s hrbtom tokrat na klopi za rezervne igralce. Zamenjal ga je Ionut Radu, ki je naredil veliko napako osem minut pred koncem.

Perišić zadel za ekspresno vodstvo Interja
Inter je povedel že v 3. minuti. Ivan Perišić je na desni strani mojstrsko preigral Muso Barrowa, žogo je potisnil med nogama napadalca in nato z roba kazenskega prostora z levico poslal žogo pod prečko. Mojstrska poteza Hrvata, ki ga zelo pogreša tudi Bayern. Pred letom in pol je z Bavarci osvojil Ligo prvakov.

Ivan Perišić je že v 3. minuti zatresel mrežo Bologne. Foto: EPA

Arnautović izenačil z glavo
Inter je bil v prve pol ure precej boljši tekmec, a mu ni uspelo povišati naskoka. Nekdanji nogometaš Interja Marko Arnautović je izenačil v 28. minuti z glavo po podaji Barrowa z leve strani. To je bil že 13. zadetek odličnega napadalca v letošnji sezoni.

Trener Interja Simone Inzaghi je moral tvegati, saj točka ni zadostovala za preboj na prvo mesto. Vstopili so Edin Džeko, Alexis Sanchez, Danilo d'Ambrosio in Matteo Darmian.

Sansone odločil po veliki napaki vratarja Raduja
Nicola Sansone je v 77. minuti zamenjal Barrowa. Napadalec je v 81. minuti kaznoval veliko napako vratarja Raduja, ki je po podaji Perišića iz avta želel podaljšati žogo do d'Ambrosia, a jo je zgrešil. Sansone jo je prestregel in jo potisnil v prazno mrežo.

Inter je vse moči usmeril v napad, strel d'Ambroisa so gostitelji odbili z golove črte, tri minute pred koncem je Alexis Sanchez zgrešil vrata.

Milan ima usodo v svojih nogah
Milan bo do konca prvenstva gostil Fiorentino in Atalanto, gostoval pa bo v Veroni in v zadnjem krogu v Sassuolu.

Po porazu ima Inter zdaj 72 točk s 34 tekem. Napoli na tretjem mestu zaostaja za sedem, Juventus na četrtem pa za osem točk. Prva štiri mesta prinašajo igranje v Ligi prvakov.

Marko Arnautović je v sezoni 2009/10 odigral tri tekme za Inter. Ni navdušil trenerja Joseja Mourinha, ki je takrat osvojil trojno krono. Foto: EPA

Muriel in Lukić dvakrat zadela z bele točke
Osmouvrščena Atalanta, še vedno brez Josipa Iličića, se je s Torinom razšla z remijem (4:4). Luis Muriel je dosegel dva gola za domače, oba z bele točke. Pri gostih je dva gola, prav tako je šlo za enajstmetrovki, dosegel Saša Lukić.

Soncin začasni trener Venezie
Vodstvo Venezie je odpustilo trenerja Paola Zanettija. Vodenje zadnjeuvrščenega kluba Serie A bo začasno prevzel dozdajšnji trener mladinskega pogona Venezie Andrea Soncin.

39-letni Zanetti, nekdanji nogometaš Torina in Ascolija, je beneški klub v prejšnji sezoni presenetljivo popeljal med elito. Klub, kjer igra tudi slovenski reprezentant Domen Črnigoj, se v elitni druščini v Italiji ni najbolje znašel, pet krogov pred koncem je z 22 točkami s 33 tekem na zadnjem mestu. Za Cagliarijem na 17. mestu ob eni odigrani tekmi manj zaostaja šest točk.