Makuc in Janc z Barcelono znova na vrhu rokometne Evrope

Liga prvakov 19. Jun 202220:10 > 20:18 0 komentarjev
Blaž Janc bo tudi letos eden glavnih adutov slovenske izbrane vrste. Foto: Guliverimages

Dramatičen večer v zaključku evropske rokometne sezone se je končal po željah navijačev Barcelone. Špansko moštvo, katerega barve branita tudi slovenska reprezentanta Blaž Janc in Domen Makuc, je z zmago nad poljskimi Kielcami ubranilo naslov prvaka v elitni rokometni Ligi prvakov (37:35).

V izenačenem finalu sta ekipi iz minute v minuto dokazovali, da bodo tokrat odločale malenkosti. Prvi del je sicer pripadel Kataloncem, ki so nekajkrat povedli tudi za tri zadetke, a so se Kielce do polčasa povsem vrnile v igro (15:14). V drugem delu pa smo spremljali zares izenačeno tekmo, nobena izmed ekip si v drugem polčasu ni priigrala več kot zadetka prednosti. Blaugrana je bila blizu zmagoslavja po rednem delu, a je nekaj sekund pred pretečeno 60. minuto Artsem Karalek zadel za 28:28.

Zmagovalca nismo dobili niti po podaljšku, tako da so odločale sedemmetrovke. Bolj mirne živce so imeli rdeče-črni (5:3) in se veselili rekordnega 11. evropskega naslova! V španski zasedbi je bil na današnji finalni tekmi najbolj učinkovit Aleix Gomez z devetimi, Francoza Dika Mem in Timothey N’guessan sta dosegla po pet zadetkov. Janc in Makuc sta prispevala po gol.

Zarabec v malem finalu uspešnejši od Marguča in Blagotinška

Na tekmi za tretje mesto je nemški Kiel s 37:35 (34:34, 14:18) premagal madžarski Veszprem, prav tako po izvajanju sedemmetrovk. Pri nemški ekipi je bil na današnji tekmi za tretje mesto najbolj učinkovit Avstrijec Mykola Bilyk s sedmimi goli, slovenski reprezentant Miha Zarabec (Kiel) je dosegel enega manj. Pri madžarski ekipi je bil strelsko najbolj razpoložen Egipčan Yahia Omar z osmimi zadetki. Gašper Marguč je za Veszprem prispeval tri gole, Blaž Blagotinšek pa se ni vpisal med strelce.