Denver, 10. 05. 2022 07.34 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
T.Š., STA
0

Hokejisti moštva Colorado Avalanche, najboljše ekipe rednega dela zahodne konference, so odločno krenili tudi v končnico prvenstva NHL. V prvem krogu so dvoboj na štiri zmage proti Nashville Predators dobili gladko, s 4:0, po tem, ko so na četrti tekmi v Nashvillu zmagali s 5:3, in se kot prvi uvrstili v drugi krog končnice.

Odločilni zadetek po izenačenju na 3:3 je 7:58 minute pred koncem za goste dosegel Valerij Ničuškin in pomagal ekipi Colorado Avalanche do polfinala zahodne konference, kamor se je ta uvrstila še četrtič v nizu. Še drugič zaporedoma je v prvem krogu tekmeca izločila z "metlo", brez poraza. Andre Burakovsky se je izkazal z golom in dvema podajama, Cale Makar je dodal zadetek in podajo, med strelce pa se je vpisal tudi Devon Toews. Po golu Nišuškina in prednosti gostov s 4:3 je končni izid zapečatil Nathan MacKinnon, ki je zadel prazna vrata 55,9 sekunde pred koncem tekme.

Pri gostiteljih, ki so prvič v 15 nastopih v končnici izpadli brez zmage, je Jakov Trenin zadel dvakrat, enkrat pa Filip Forsberg. Colton Sissons je zbral dve podaji. Ekipa iz Denverja na nasprotnika v konferenčnem polfinalu še čaka. To bo ali St. Louis Blues ali Minnesota Wild, ekipi sta ta čas poravnani na 2:2 v zmagah.

Odigrane so bile še tri tekme. Pittsburgh Penguinsi so pred svojimi navijači zmagali s 7:2 in so v seriji proti New York Rangersom povedli s 3:1 v zmagah. Pet zadetkov so zmagovalci dosegli v drugi tretjini. Sidney Crosby je z golom in dvema podajama presegel mejo 200 točk v končnicah lige NHL, zdaj je pri 71 golih in 129 podajah na 178 tekmah.

Dallas Starsi so na domačem ledu morali priznati premoč Calgaryju (1:4) in izid v zmagah je zdaj izenačen na 2:2. Za odločilno prednost na tekmi je poskrbel Johnny Gaudreau, ki je izkoristil kazenski strel v 48. minuti, ko je njegova ekipa povedla z 2:0. Izkazal se je tudi vratar Jacob Markström s 34 obrambami, še več dela pa je imel njegov tekmec na drugi strani igrišča, vratar Dallasa Jake Oettinger je tekmo končal s kar 50 obrambami, kar je njegov rekord v končnici NHL.

Najboljša ekipa rednega dela Florida Panthers je po podaljšku v gosteh premagala Washington Capitalse, serija je izenačena na 2:2. Capitalsi so vodili že s 3:1, a so Panthershi izenačili, v podaljšku je zmago Panterjem zagotovil Carter Verhaeghe v 65. minuti tekme. "Bilo je sijajno. Zdaj se lahko vrnemo na domač teren, pred svoje navijače, zdaj se zdi, kot da v seriji igramo le še na dve zmagi. Spet imamo prednost domačega ledu," je dejal junak dvoboja.

Colorado je uvrščen v drugi krog končnice.
Colorado je uvrščen v drugi krog končnice. FOTO: AP

Moštvo New York Islanders, ki je prvič po letu 2018 ostalo brez končnice, je sporočilo, da Barry Trotz ni več trener prve ekipe. Trenersko mesto v New Yorku je prevzel leta 2018, sicer pa je v 23 letih dela v ligi NHL vodil še ekipi Washingtona in Nashvilla.