Celjani v Šiški niso uspeli izničiti sobotnega zaostanka

Potem ko je bila tekma 14. kroga nogometne prve lige med Bravom in Celjem po prvem polčasu, pri vodstvu domačih za gol, zaradi stoječe vode na igrišču prekinjena, so v danes odigranem drugem polčasu Celjani prejeli še en gol in morali priznati premoč Ljubljančanom. Celjani so kljub porazu ohranili tretje mesto na prvenstveni lestvici.

Danes je bil odigran še drugi polčas tekme 14. kroga državnega nogometnega prvenstva med Bravom in Celjem. Trener Roman Pylypchuk je med odmorom, ki je trajal dan in pol, opravil eno spremembo. Namesto Matka je v igro poslal Gbambla. Celjani so v drugo polovico krenili odločno in v prvih minutah močno pritisnili na nasprotnikovi polovici. Toda nogometaši Brava so uspeli umiriti začetni pritisk in na drugi strani iz prekinitve uspeli podvojiti vodstvo. Po podaji s kota je do odbite žoge prišel Križan, ki je z levico premagal vratarja Raduho. Grofje so za tem pritisnili na nasprotnika, toda domača obramba je bila pripravljena na vse poskuse celjske ekipe. Nogometaši Celja tako niso uspeli resneje ogroziti vrat Brava, tekma pa se je končala z rezultatom 2:0.

BRAVO – CELJE 2:0 (1:0)
Flakus Bosilj 10., Križan 49.

Bravo: Lubej Fink, Križan, Jakšić, Milić, Kavčič, Trdin, Nsana, Kramarič, Kurtović, Štor, Flakus Bosilj.

Celje: Raduha, Zec, Vuklišević, Morozov, Šporn, Vrbanec, Zabukovnik (63./Janjičić), Popović, Matko (46./Gbamble), Bizjak, Ikwuemesi.

Sodnik: Mihael Antić (Koper)