Gorica, Beltinci in Primorje izkoristili poraz vodilnih

Nogomet 7. Apr 202422:33 0 komentarjev
2. SNL

Nogometaši Gorice, Beltincev in Primorja so v 24. krogu 2. slovenske lige slavili in izkoristili sobotni poraz vodilne Nafte pri Tolminu. Gorica je bila s 3:0 boljša od Ilirije, Beltinci so z 1:0 premagali Jadran Dekane, Primorje pa je z 2:1 ugnalo Krko.

V Novi Gorici so na zadnji tekmi 24. kroga domači brez težav ugnali Ilirijo. Že po polčasu so vodili s 3:0, na koncu slavili s 4:1 ter na drugem mestu lestvice zdaj za Nafto (51 točk) zaostajajo za štiri točke.

Enako število točk kot Gorica imajo šest krogov pred koncem Beltinci, ki so po zadetku Jakova Katuše v 83. osvojili vse tri točke. Točko manj od Beltincev in Gorice ima Primorje.

Ajdovci so do zmage prav tako prišli ob koncu dvoboja, ko je v 81. minuti zadel Goncalo Alexandre Domingues Agrelos.

V soboto je Nafta z 1:2 izgubila pri Tolminu, na preostalih tekmah pa je velenjski Rudar z 2:0 zmagal v Grosupljem, Tabor je doma s 3:1 odpravil Dravinjo, Fužinar in Bistrica pa sta se razšla z 1:1.