Mastnak tretji na Rogli, Košir izpadel v osmini finala

Rogla, 16. 03. 2022 14.03 |

M.J., STA
2

Deskarji na snegu so opravili z zadnjim paralelnim veleslalomom v sezoni svetovnega pokala. V moške izločilne boje sta se od Slovencev uvrstila Tim Mastnak in Žan Košir, spodletelo pa je Roku Marguču ter pri dekletih Glorii Kotnik. V tekmi na izpadanje je nato olimpijski podprvak iz Pekinga prišel vse do polfinala, kjer je izgubil dvoboj s Poljakom Oskarju Kwiatkowskemu, v dvoboj za bron pa ugnal Korejca Leeja Sanghoja. Mastnak se je sploh prvič v karieri uvrstil na zmagovalni oder na Rogli. Žan Košir je tekmo končal s porazom v osmini finala. Zmagal je Italijan Edwin Coratti. V ženski konkurenci je slavo pobrala Nemka Ramona Theresia Hofmeister.

Poljak Oskar Kwiatkowski je izločil oba slovenska predstavnika v izločilnih bojih. V osmini finala Žana Koširja, Tržičan je zasedel 13. mesto, v polfinalu pa Tima Mastnaka, ki je v njunem dvoboju storil napako in končal v snegu. Je pa drugi v kvalifikacijah o dobil mali finale proti vodilnemu v svetovnem pokalu Južnokorejcu Sangho Leeju. Olimpijski podprvak Mastnak je v kvalifikacijah zasedel drugo mesto, za 11 stotink sekunde je zaostal le za Italijanom Edwinom Corattijem. Žan Košir je bil 11. z 87 stotinkami zaostanka, Rok Marguč pa je pristal na 22. mestu, za finalnimi boju je zaostal za tri desetinke sekunde.

Tako kot Edwin Coratti je tudi Nemka Ramona Theresia Hofmeister na Rogli zmagala tretjič, v finalu je premagala Japonko Tsubaki Miki. Tretje mesto je zasedla Nizozemka Michelle Dekker, njena krvnica v malem finalu olimpijskih iger Gloria Kotnik tokrat ni bila tako uspešna. Zasedla je 17. mesto, izločilne boje je zgrešila za vsega šest stotink sekunde. Najhitrejša je bila prav Nemka Ramona Theresia Hofmeister, bronasta na Rogli na lanskem svetovnem prvenstvu v paralelnem slalomu.