Messi blestel, a pred 72.000 navijači je največ dela imel njegov telesni stražar

Miami, 14. 04. 2024 13.22 | Posodobljeno pred 15 dnevi

Lionelu Messiju v tej sezoni pri Inter Miamiju ne gre vse po načrtih, saj je nedavno s soigralci izpadel iz nogometnega pokala prvakov Concacafa, Združenja Severne in Srednje Amerike ter Karibov. V domači ligi MLS pa Messi, Luis Suarez, Jordi Alba in druščina zasedajo prvo mesto v vzhodni konferenci. Moštvo iz Miamija je do nove zmage (3:2) prišlo pred kar 72.000 navijači v gosteh proti Sporting Kansas Cityju.

Domače moštvo je povedlo v šesti minuti po zadetku Nemca Erika Thommyja. Odgovor Interja iz Miamija je bil hiter, saj je po podaji Lionela Messija v 18. minuti gol dosegel Paragvajec Diego Gomez. Nato je na sceno stopil tudi sloviti Argentinec, ki je v 51. minuti s čudovitim zadetkom z velike razdalje brez težav premagal vratarja domačih Tima Melio

Statistika Lionela Messija proti Sporting Kansas Cityju
Statistika Lionela Messija proti Sporting Kansas Cityju FOTO: Sofascore.com

Le sedem minut pozneje je znova odgovoril Thommy. Odločilni zadetek za četrto zmago Miamija na devetih tekmah je v 71. minuti po podaji strelca prvega zadetka Gomeza dosegel Luis Suarez. Lionel Messi je v tej sezoni zaigral na petih od devetih tekem Interja v ligi MLS. S soigralci na teh tekmah še ni doživel poraza. V tej sezoni je na osmih tekmah v vseh tekmovanjih zabil sedem golov. Tekmo, prepolno zadetkov, je na stadionu Arrowhead v Kansasu, ki uradno sprejme 76.416 gledalcev, spremljalo kar 72.000 ljubiteljev nogometa oziroma predvsem Lionela Messija.

Dva med njimi sta zbrala pogum in storila nekaj, kar je vse bolj pogosto, čeprav je v resnici nesprejemljivo. Izmuznila sta se varnostnikom in stekla proti svojemu heroju. Morala sta biti zelo hitra, saj sta se oba zelo verjetno zavedala, da se je v lov za njima takoj pognal zdaj že zelo znan Messijev telesni stražar Yassine Cheuko. Nekdanji ameriški marinec je svoje delo opravil zgledno, saj je do Messija prispel pred varnostniki.

Cheuko pa Messijevega hrbta ni mogel čuvati na prejšnji tekmi v pokalu prvakov Concacafa, Združenja Severne in Srednje Amerike ter Karibov. Organizatorji tekme proti Monterreyju so mu namreč prepovedali patruljiranje ob zelenici, ker sta se z Messijem po prvem obračunu teh dveh nasprotnikov v četrtfinalu pokala podala v verbalni obračun s pomočnikom trenerja v mehiškem moštvu Nicom Sanchezom. Po pričanju prisotnih naj bi Sanchez legendarnega Argentinca opisal z besedami "obseden pritlikavec" in mu dejal, da ima obraz hudiča. Messi na omenjeni tekmi ni dosegel zadetka, njegovo moštvo pa je izgubilo in iz tekmovanja izpadlo v četrtfinalu.