Bayer Leverkusen po novi zmagi spet na +10

Berlin, 10. 03. 2024 21.44 |

STA, A.M.
0

Nogometaši Bayerja so v zadnji tekmi 25. kroga nemške lige z 2:0 premagali Wolfsburg. Zdaj imajo spet deset točk naskoka pred najbližjim zasledovalcem Bayernom, ki je v soboto visoko z 8:1 odpravil Mainz.

Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen FOTO: AP

Bayern je tako le za en dan zmanjšal razliko na enomestno številko, po današnji zmagi pa je pot do prvega naslova prvaka v klubski zgodovini za Bayer spet na široko odprta. Po statistiki in tradiciji nemške lige namreč moštvo, ki je imelo tako pozno v sezoni takšen naskok, še nikoli ni ostalo brez naslova prvaka. Poleg tega so natančni Nemci poudarili, da so vse ekipe v Bundesligi, ki so imele po 24 krogih vsaj 18 zmag, postale prvaki - Leverkusen je po današnjem večeru že pri 21 zmagah.

S tem pa so lekarnarji tudi postavili še en rekord v svoji sanjski sezoni. Z 21 zmagami so namreč popravili lastni najboljši izkupiček zmag v ligi. Pot do novih treh točk je v prvem polčasu tlakoval Nathan Tella v 37. minuti, delo pa je Bayerju olajšal še Moritz Jenz, ki je že po pol ure igre dobil drugi rumeni karton. Z igralcem več je Leverkusen dokončno potopil Wolfsburg z zadetkom Floraina Wirtza v 86. minuti.

Statistika tekme Bayer Leverkusen - Wolfsburg
Statistika tekme Bayer Leverkusen - Wolfsburg FOTO: Sofascore.com

Vodilni Bayer ima na lestvici zdaj 67 točk, Bayern je pri 57, po petkovi zmagi proti Unionu iz Berlina pa ima Stuttgart 53 točk. V boju za četrto mesto ima Borussia Dortmund 47, Leipzig pa 46 točk.

V soboto je Leipzig, za katerega igrata Slovenca Benjamin Šeško in Kevin Kampl, ugnal Darmstadt z 2:0. Kampl je igral do 77. minute, takrat pa je v igro s klopi vstopil Šeško. Bayern se je doma v soboto znesel nad Mainzem in ga premagal kar z 8:1. Tri gole je dosegel Harry Kane, ki je s 30 goli prepričljivo prvi strelec lige, v soboto pa je postal še prvi igralec v elitni nemški ligi po Uweju Seelerju iz 1963/64 s takšnim številom zadetkov v svoji prvi sezoni.