Lyon si je prvi zagotovil izločilne boje, Sturm brez Gorenca Stankovića do točke v Španiji

San Sebastian, 04. 11. 2021 23.35 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Lyon si je s prepričljivo zmago proti Sparti iz Prage (3:0) kot prvi zagotovil napredovanje v izločilne boje Lige Evropa. Graški Sturm slovenskega nogometnega reprezentanta Jona Gorenca Stankovića je v 4. krogu evropske lige prišel do prve točke. Na gostovanju pri Realu Sociedadu je igral 1:1. Fenerbahče Mihe Zajca je v Antwerpnu zmagal s 3:0, Ferencvaros Mihe Blažiča pa je izgubil z 2:3 proti Celticu.

Vrhunci četrtega kroga Lige Europa

Sturm je v skupini B še naprej na dnu lestvice, tokrat pa slovenski vezist ni imel pravice nastopa zaradi izključitve na prejšnji tekmi. Njegovi soigralci so povedli v 38. minuti z golom Jakoba Jantscherja, domači, ki imajo šest točk, pa so izenačili v 53. minuti z zadetkom Alexandra Sorlotha. V tej skupini je vodilni Monaco (8 točk) proti PSV (5 točk) igral 0:0.

V skupini D je Miha Zajc s Fenerbahčejem gostoval pri Antwerpnu, Turki pa so že v prvem polčasu dosegli vse tri gole in odločili zmagovalca. Zajc je igral od 64. minute. Fenerbahče ima pet točk in je tretji v skupini, ima točko manj od Olympiacosa, ki je z 1:2 izgubil proti vodilnemu Eintrachtu Frankfurtu (10 točk).

Igralci Fenerbahčeja slavijo zadetek Merta Hakana Yandasa
Igralci Fenerbahčeja slavijo zadetek Merta Hakana Yandasa FOTO: AP

Miha Blažič, ki je igral celo tekmo, je s Ferencvarosom gostil Celtic v skupini G in še četrtič izgubil ter ostal brez možnosti za napredek. Zato pa je z desetimi točkami zelo blizu napredovanju vodilni Bayer Leverkusen, ki je s 4:0 odpravil Betis iz Seville.

V skupini H pa je dunajski Rapid brez poškodovanega Dejana Petroviča gostoval pri zagrebškem Dinamu. Avstrijci so s tremi točkami ostali na zadnjem mestu po porazu z 1:3. V tej skupini je na vrhu West Ham (10 točk), ki je z Genkom (4 točke) remiziral z 2:2, oba zadetka za Londončane je prispeval Said Benrahma, Dinamo pa ima šest točk.