Real do nove zmage, Bellingham znova zadel in blestel

Madrid, 19. 08. 2023 23.15 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Nogometaši madridskega Reala so v tekmi 2. kroga španskega prvenstva v gosteh premagali Almerio s 3:1. Z drugo zmago se trenutno nahajajo na vrhu prvenstvene lestvice. Real Sociedad in Celta Vigo sta se razšla z neodločenim izidom 1:1.

Madridčani so zadetek prejeli že v tretji minuti, ko je bil natančen Sergio Arribas. Toda nova poletna okrepitev Jude Bellingham je najprej izenačil v 19. minuti, v 60. pa zrežiral preobrat. Dobrih deset minut kasneje je vpisal še podajo pri golu Viniciusa Juniorja.

Celta je točko v San Sebastianu izvlekla v sodnikovem dodatku. Domačini so povedli v 22. minuti po zaslugi Anderja Barrenetxee, točko gostom pa je priboril Oscar Mingueza.

Almeria - Real Madrid
Almeria - Real Madrid FOTO: Sofascore.com

V petek sta bila odigrana uvodna obračuna tega kroga, Villarreal je na gostovanju z 1:0 ugnala Mallorco, Valencia pa doma z enakim izidom Las Palmas.

Danes bodo na zelenico stopili še nogometaši Osasune in Athletic Bilbaa. V nedeljo bodo na sporedu dvoboji Girona - Getafe, Barcelona - Cadiz ter Betis - Atletico Madrid, v ponedeljek bo Alaves gostil Sevillo, Granada pa Rayo Vallecano.