Pred Embiidom le še Chamberlain

Los Angeles, 16. 01. 2024 08.46 |

STA, M.J.
0

Košarkarji ekipe Dallas Mavericks bodo naslednjo tekmo igrali v noči na četrtek po slovenskem času v Los Angelesu, kjer jih čakajo Lakersi. Ti so doma s 112:105 premagali igralce ekipe Oklahoma City Thunder, ki so sedaj drugi na zahodnem delu lige za Minnesota Timberwolvesi. Dallas je sedaj na šestem mestu izenačen s Pelikani, deseti so Lakersi. Zanje je na tekmi, na kateri je bilo 17 menjav v vodstvu, Anthony Davis zbral 27 točk, 15 skokov in pet podaj, LeBron James je za domače dodal še 25 točk.

Joel Embiid
Joel Embiid FOTO: AP

Najkoristnejši igralec minule sezone Joel Embiid se je po treh tekmah, na katerih zaradi poškodbe levega kolena ni igral, vrnil z 41 točkami (met iz igre 12:21, 16:17 iz prostih metov), desetimi skoki in s tremi podajami. S tem je na sedmi tekmi sezone, na kateri je dosegel ali presegel mejo 40 točk, v napadu odločilno prevesil tehtnico na stran ekipe Philadelphia 76ers.

Ta je premagala Houston Rocketse s 124:115 ter ostala na tretjem mestu vzhoda za Bostonom in Milwaukeejem. Devetindvajsetletni Embiid je na 16. tekmi v nizu dosegel najmanj 30 točk in deset skokov in se na drugem mestu v zgodovini lige izenačil s Kareemom Abdulom-Jabbarjem, pred njima je le Wilt Chamberlain.

Boston Celticsi so v Torontu s 105:96 premagali Raptorse, za najboljšo ekipo lige sta 22 točk zbrala Derrick White in Jrue Holiday. V Atlanti je za Hawkse, ki so San Antonio Spurse premagali s 109:99, Trae Young vpisal 36 točk, za poražene goste pa francoski novinec Victor Wembanyama 26 točk, od tega 18 v zadnji četrtini.