Sreda, 18. 1. 2023, 12.28

OP AVSTRALIJE (WTA), 3. DAN

Kaja Juvan brez možnosti proti lanski zmagovalki Wimbledona

Kaja Juvan | Foto Guliverimage

Kaja Juvan je v drugem krogu teniškega OP Avstralije igrala proti Kazahstanki Jelena Ribakini in gladko izgubila. Prvi favoritinji odprtega prvenstva Avstralije v tenisu, Poljakinja Iga Swiatek in Američanka Jessica Pegula, sta zanesljivo napredovali v tretji krog prvega turnirja za grand slam v sezoni. Z nekaj težavami je napredovala tudi šesta nosilka Grkinja Maria Sakari.

Rafael Nadal
Sportal Načeti Nadal se poslavlja, njegova žena v solzah #video

Kaja Juvan je bila tokrat brez možnosti za napredovanje. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Kaja Juvan je bila tokrat brez možnosti za napredovanje. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Za Kajo Juvan je bilo po 58 minutah vsega konec

Kaja Juvan tokrat proti svoji nasprotnici ni imela nobenih možnosti. Prvi niz se je odvijal povsem po notah Jelene Ribakine. Lanska zmagovalka Wimbledona je naši igralki odvzela servis v četrti igri in povedla s 3:1. Nato je Juvanova igro na svoj servis izgubila še v osmi igri in uvodni niz izgubila s 6:2. Ta je trajal le 28 minut.

V drugem nizu smo videli podoben scenarij. Kazahstanka je spet kazala svojo premoč, ko je Ljubljančanki spet uspela narediti dva "breaka". V sedmi igri je Ribakina izkoristila drugo žogico za zmago in odločilni niz dobila s 6:1. Dvoboj je trajal manj kot eno uro oziroma 58 minut.

"Borila sem se, ampak ni šlo"

“Ne morem reči, da sem igrala katastrofalno. Ona je vse stvari naredila boljše od mene. Danes je servirala res izjemno. Borila sem se, ampak ni šlo. Imela sem premalo zadetih prvih servisov. Ne morem reči, da sem imela veliko priložnosti. Pokazala mi je, kakšen nivo bi si želela imeti, koliko moramo še delati. To je najvišji nivo. Zdaj bom delala, da grem v to smer. Poizkušala sem vrteti žogo, pa rezane udarce, saj me je ves čas prebijala. Naredila je res malo napak. Morda bi morala biti bolj natančna. Ampak proti takšnim ravnim udarcem je to zelo težko. Na pesku mi to uspeva, na trdi podlagi še ne. Žoge so bile res hitre in res jih je težko kontrolirati. Ob tem pa ji je res težko odvzeti servis. Zdaj me čaka nekaj dni premora. Turnirji za grand slam so psihično bolj naporni. Najprej me čaka turnir v Lyonu. Do takrat pa še nekaj treninga, kasneje pa počasi sledijo turnirji v ZDA ,” je po porazu povedala 22-letna Slovenka.

V torek so v hodnikih Melbourne parka kamere posnele Igo Swiatek in našo Kajo Juvan. Slovenka in Poljakinja sta namreč zelo dobri prijateljici.

Coco Gauff | Foto: Reuters Foto: Reuters

Dvoboj dveh mladih zvezdnic je dobila Američanka

Zelo zanimiv dvoboj sta igrali mladi teniški zvezdnici. Na osrednjem igrišču sta igrali Emma Raducanu in Coco Gauff, ki je postavljena kot sedma nosilka, medtem ko je Raducanujeva leta 2021 senzacionalno zmagala na OP ZDA. Na koncu se je po dveh nizih zmage veselila šele 18-letna Coco Gauff. Dvoboj se je končal z izidom 6:3, 7:6 (4) in je trajal eno uro in 43 minut.

Zdi se, da je Britanka Emma Raducanu po lanski slabši sezoni našla pravo formo. Spomnimo, da si je 20-letna zvezdnica pred kratkim poškodovala gleženj in da je bil njen nastop na OP Avstralije celo pod vprašajem.

"Bilo je precej težje, kot kaže rezultat." | Foto: Reuters "Bilo je precej težje, kot kaže rezultat." Foto: Reuters

Poljakinja tudi v drugem krogu brez težav

Prva igralka lestvice WTA Swiatek za razliko od prvega kroga ni imela toliko težav. S 6:2, 6:3 je ugnala Kolumbijko Camilo Osorio, ki je prvič nastopila v drugem krogu Melbourna.

"Bilo je zelo intenzivno in fizično," je dejala 21-letna Poljakinja na novinarski konferenci po dvoboju: "Bilo je precej težje, kot kaže rezultat. Vedela sem, da se bo borila do konca in mi ne bo ničesar podarila. Dobro se je odločala, sama pa sem zadovoljna, da sem bila konstantna. To je zame najpomembnejše."

Poljakinja je dobila še 12. zaporedni dvoboj drugega kroga na turnirjih velike četverice, skupno pa že 53. od 65 dvobojev v glavnih delih žreba. V tretjem krogu se bo pomerila z zmagovalko obračuna med Kanadčanko Bianco Andreescu in Španko Cristino Bucsa.

Američanka Pegula proti Belorusinji oddala osem iger

Po dveh nizih je v tretji krog napredovala tudi Američanka Pegula. Ta je ob svojem drugem nastopu izgubila osem iger, Belorusinjo Aleksandro Sasnovič pa ugnala s 6:2, 7:6 (5) po uri in 31 minutah na osrednjem igrišču.

"Mislim, da sem igrala kar dobro. Je pa tudi tekmica precej dvignila raven v drugem nizu. Morala sem nekako preživeti obdobja, ko je bila zares vroča in je nizala točke. Bila je zelo agresivna, srečna pa sem, da sem izvlekla drugi niz," je priznala 28-letnica iz Buffala.

Še nikoli do zdaj ni zaigrala v polfinalu turnirjev za grand slam, kot tretja nosilka pa se bo v tretjem krogu pomerila proti boljši iz dvoboja med Ukrajinko Marto Kostjuk in domačinko Olivio Gadecki.

Maria Sakkari je imela z mlado Rusinjo kar nekaj težav. | Foto: Reuters Maria Sakkari je imela z mlado Rusinjo kar nekaj težav. Foto: Reuters

Maria Sakkari se je mučila z mlado Rusinjo

Več težav je imela v glasnem obračunu z Rusinjo Dijano Schnaider šesta nosilka Sakari. Grkinja se je večkrat pritoževala nad glasnostjo 18-letne Rusinje, ki sicer igra za študentsko ekipo Severne Karoline v ZDA.

Slavila je s 3:6, 7:5, 6:3 po dveh urah in 33 minutah na igrišču Margaret Court. "Bili so trenutki, ko sem mislila, da bom izgubila. Potem pa me je kar naenkrat predramilo. V prvem nizu sploh nisem čutila prave igre, preveč sem se branila. Tako se nisem počutila že dlje časa. Ker pa ure in ure na dan garam, sem vedela, da lahko najdem pot nazaj," je dejala 27-letnica iz Aten.

Do zdaj je le dvakrat nastopila v četrtem krogu OP Avstralije, za preboj tja pa se bo v tretjem pomerila z zmagovalko švicarsko-kitajskega dvoboja med Jil Teichmann in Lin Zhu.

Poslovila pa se je 15. nosilka Petra Kvitova. Čehinjo je premagala Ukrajinka Anhelina Kalinina.