Hrvati brez možnosti, Messi z Argentino v nedeljo po naslov

Katar 2022 13. Dec 202221:51 1 komentar

Argentina je v prvem polfinalu svetovnega nogometnega prvenstva s 3:0 premagala Hrvaško. Nasprotnika v nedeljskem finalu bo Lionel Messi, ki je z 11. golom na mundialih postal rekorder Argentine, s soigralci dobil jutri, ko se bosta v drugem polfinalu pomerila Francija in Maroko.

Argentina je prvi finalist mundiala v Katarju in se je še šestič uvrstila v veliki finale. Argentinci, svetovni prvaki iz let 1978 in 1986, se bodo za naslov potegovali prvič po letu 2014, ko so v finalu po podaljških izgubili proti Nemčiji.

Na tistem prvenstvu je bil najboljši igralec turnirja Lionel Messi, ki blesti tudi tokrat in je bil v središču dogajanja tudi danes. Najprej je v 34. minuti zanesljivo zadel z enajstmetrovke in prišel do četrtega gola na letošnjem prvenstvu in do 11. na mundialih. S tem je postal Argentinec z največ goli na svetovnih prvenstvi. Prejšnji rekorder Gabriel Batistuta jih je imel 10.

Le pet minut po vodilnem golu so Argentinci zadeli še drugič, ko je po protinapadu, ob katerem je hrvaška obramba naredila serijo napak, v polno meril Julian Alvarez. Napadalec Manchester Cityja, ki je pred tem izsilil enajstmetrovko.

Tretjič so Argentinci zadeli v 69. minuti, ko je Messi osmešil hrvaško obrambo na čelu z Joškom Gvardiolom, potem pa podal v sredino, kjer se je dobro znašel Alvarez in še drugič na tekmi zadel.

Francija ali Maroko?

Zmagovalec današnjega dvoboja bo v finalu čakal na boljšega na jutrišnji tekmi polfinala med Francijo in Marokom. Francozi branijo naslov prvaka izpred štirih let v Rusiji, Maročani pa so največje presenečenje turnirja. Lahko po Belgiji v skupinskem delu, Španiji v osmini finala in Portugalski v četrtfinalu zagodejo še eni evropski nogometni velesili?

Argentina – Hrvaška 3:0 (2:0)

Strelca: 1:0 Messi 34./11m, 2:0 Alvarez 39., 3:0 Alvarez 69.

KONEC TEKME!

80. minuta: Argentina še naprej zanesljivo vodi vse niti igre in vodi s 3:0. Moral bi se zgoditi čudež, da bi v Lusailu prišlo do preobrata. Odštevamo do konca tekme …

GOOOL!!! Lionel Messi je osmešil obrambo Hrvaške na čelu z Joškom Gvardiolom in podal v sredini, kjer je do žoge prišel Julian Alvarez in še drugič danes zadel. Argentina od 69. minute vodi s 3:0.

58. minuta: Ni manjkalo veliko in Lionel Messi bi prišel do drugega gola. Prišel je do strela na levi strani kazenskega prostora. Z novo obrambo se je izkazal Dominik Livaković.

55. minuta: Čeprav je hrvaški selektor Zlatko Dalić že na začetku drugega polčasa v igro poslal Mislava Oršića in Nikolo Vlašića, malo za tem pa še Bruna Petkovića, v uvodnih desetih minutah ni bilo akcij. Argentinci mirno nadzorujejo potek dogajanja na igrišču.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

POLČAS!

43. minuta: Po kotu bi Argentina skorajda zadela še tretjič. Z glavo je z nekaj metrov poskusil Alexis Mac Allister, toda hrvaški vratar se je s sijajno obrambo tokrat izkazal.

GOOOL!!! Argentini so v 39. minuti povišali vodstvo. Po protinapadu in več napakah hrvaške obrambe je pred gol Hrvaške prišel Julian Alvarez in zadel.

GOOOL!!! Enajstmetrovko pri Argentini je izvajal kdo drug kot Lionel Messi in bil zelo zanesljiv. Žogo je z močnim strelom poslal pod desno prečko. Kapetan Argentine je prišel do petega gola na tem prvenstvu in 11. nasploh. Argentina od 34. minute vodi z 2:0. Najboljši strelec v zgodovini Argentine, ki je prišel do 97. reprezentančnega gola, postal pa je tudi njen najboljši strelec na mundialih in vpisal nov rekord.

32. minuta: Enajstmetrovka za Argentino! Po sijajni globinski Enza Ferandeza podaji je hrvaški obrambi pobegnil Julian Alvarez, ki je prišel sam pred Dominika Livakovića in spravil žogo mimo njega. Hrvaški vratar ga je pokosil in sodnik je pokazal na enajstmetrovko.

24. minuta: No, pa smo dočakali tudi prvi strel. Od daleč je Dominika Livakovića skorajda presenetil Enzo Fernandez. Hrvaški vratar je spet potrdil dobro formo.

22. minuta: Za nami je prva polovica prvega polčasa, na igrišču pa se ni zgodilo nič zanimivega. Taktičen boj na sredini igrišča. Za zdaj brez strela v gol.

ZAČETEK TEKME!

ZNANI STA ENAJSTERICI!

#social-embed_0

PRED TEKMO:
Argentina je po zelo slabem začetku prvenstva, ko so na prvi tekmi skupinskega dela proti Savdski Arabiji izgubili z 2:1, vendarle našla pravi ritem. V predtekmovanju sta nato padli reprezentanci Mehike in Poljske, Lionel Messi in soigralci pa so se na koncu kot prvi v skupini vendarle zanesljivo uvrstili v izločilne boje. Tam je najprej padla Avstralija z 2:1, v četrtfinalu pa po enajstmetrovkah še Nizozemska.

Zdaj jih bodo izvali Hrvati, ki niso imeli najboljšega skupinskega dela. Remizirali so z Marokom, premagali Kanado, za konec pa osvojili še točko proti Belgiji. A v izločilnih bojih so z borbenostjo znova navdušili. V osmini finala so po enajstmetrovkah ugnali Japonce, v četrtfinalu prav tako po kazenskih strelih še Brazilce.

Luka Modrić je pri 37 letih še vedno motor ekipe in eden najboljših nogometašev na svetu. Hrvaška ima prednost proti Argentini namreč predvsem v vezni liniji. Modrić, Marcelo Brozović in Mateo Kovačić sestavljajo sredino, ki ji Argentina ne more parirati. A gavči imajo svoje adute: računali bodo predvsem na koga drugega kot na Lionela Messija. 35-letnik igra v izjemni formi, na mundialu blesti predvsem s štirimi zadetki in dvema asistencama. A tokrat bodo morali svoje dodati tudi njegovi soigralci.

Spomnimo: Hrvati so Argentince pred štirimi leti na svetovnem prvenstvu v Rusiji v skupinskem delu ugnali s kar 3:0.